Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: zdjęcia  (Przeczytany 3653 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
zdjęcia
« dnia: Października 06, 2014, 07:41:56 »
Ja również chciałbym się dołączyć do apelu Kryzysa aby starać sie wrzucać na forum takie fotki ktorych większosć widać na ekranie - zmienianie za kazdym razem rozdzielczosci jest klopotliwe. Oczywiscie jesli ktos nie ma mozliwości zmniejszania fotek to niech się tym nie przejmuje
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: zdjęcia
« Odpowiedź #1 dnia: Października 06, 2014, 08:54:47 »
No właśnie, a jakieś bardziej szczegółowe wytyczne? Znaczy w jakich granicach miałaby rozdzielczości?
Sławek

Offline lofoforek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
    • Silikony Marcolla
Odp: zdjęcia
« Odpowiedź #2 dnia: Października 06, 2014, 08:59:59 »
Ja wszystkie zdjęcia obrabiając w programie graficznym ustawiam rozdzielczość na 72dpi a wymiary ok. 600 x 400 pikseli/cal. Wówczas zdjęcia ważą ok. 100kB
Pozdrawiam
Piotr

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: zdjęcia
« Odpowiedź #3 dnia: Października 06, 2014, 09:02:05 »
Ja wrzucam około 1024 i reszta jak wyjdzie po kadrowaiu.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: zdjęcia
« Odpowiedź #4 dnia: Października 06, 2014, 09:07:55 »
Dla mnie osobiscie 1000 to ujdzie, ale na forum jest trochę zdjęć większych.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: zdjęcia
« Odpowiedź #5 dnia: Października 18, 2014, 10:04:50 »
Cześć,
myślę, że problemem ze zbyt dużymi zdjęciami nie jest ich faktyczny rozmiar, ale rodzaj serwisu, w którym są hostowane, a który nie pozwala na ich podgląd w mniejszym rozmiarze lub po prostu wybór innej przeglądarki internetowej.
600 x 400 pikseli to stanowczo zbyt mało w na dzień dzisiejszy. Czasami, chce się dodać jakieś zdjęcie na pulpit lub po prostu go powiększyć, żeby zobaczyć szczegóły, a tu czeka nas rozczarowanie.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: zdjęcia
« Odpowiedź #6 dnia: Października 18, 2014, 02:49:57 »
zdjęcia które robię waż zazwyczaj 2,5 Mb i maja rozmiar  3250 / 2500
dla przykładu wkleiłem tutaj jedno takie i tak zmniejszone do wymiaru wymaganego przez forum czyli max 1 Mb
czyli i tak już zmniejszone o ok 65% , zazwyczaj zmniejszam fotki do 25% i takie wklejam
mają wtedy 800 / 600 i ważą ok 250 Kb  tak żeby mi przynajmniej 8 szt weszło do jednego posta

jak komuś jakieś foto się podoba to mogę podesłać w większym rozmiarze

tak to wygląda że jak trzeba tak jak ostatnio  http://www.kaktusy-sukulenty.pl/forum/index.php?topic=1109.0
to 40 fotek musiałem zmniejszyć po kolei
programy online do zmniejszania fotek jakoś mi nie leżą np; http://zmniejszacz.pl/ też nie tak prosto się obsługuje
bo mimo iż można 10 na raz zmniejszyć to później trzeba je pojedynczo zapisywać i jest sporo klikania
a zmniejszenie fotki w Paincie to 4 kliknięcia na każde foto

jak ma ktoś lepsze rozwiązanie to chętnie skorzystam
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2014, 03:12:12 wysłana przez Kryzys »
Andrzej

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: zdjęcia
« Odpowiedź #7 dnia: Października 18, 2014, 05:47:56 »
Cześć,
jeśli już chodzi o zmniejszanie, to wystarczy w XnView wybrać opcję konwersji zbiorowej i od razu możemy skonwertować masę zdjęć, bez potrzeby męczenia się z każdą fotografią z osobna.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: zdjęcia
« Odpowiedź #8 dnia: Października 18, 2014, 05:59:11 »
i gdzie zapisuje przerobione zdjęcia ?
Andrzej

Offline Dziuber

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: zdjęcia
« Odpowiedź #9 dnia: Października 18, 2014, 08:52:24 »
W XnView to jest 5 kliknięć niezależnie od ilości konwertowanych zdjęć. Poza zmianą rozmiaru można w nim wykonywać wiele innych operacji na grupie obrazów. Obrazy wynikowe zapisywane są w dowolnie wybranym folderze.