Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Propozycja grupy "Inne rosliny"  (Przeczytany 2350 razy)

Offline Dziuber

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: +3/-0
    • Zobacz profil
Propozycja grupy "Inne rosliny"
« dnia: Października 05, 2014, 12:55:21 »
Dzień dobry

Większość z nas poza kaktusami i innymi sukulentami ma jakieś inne rośliny. Czasami warto byłoby o nich coś popisać, pochwalić się, zadać jakieś pytania, itp. Może warto byłoby więc założyć grupę dla takich tematów? Gdzieś obok grupy off-topic.

Pozdrawiam
Krzysztof

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Propozycja grupy "Inne rosliny"
« Odpowiedź #1 dnia: Października 05, 2014, 01:03:05 »
np ; inne hobby , ja mam jeszcze koty i znaczki i ogródek też mam

Tomasz się tym zajmie i powstanie nowy kącik zainteresowań 
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Propozycja grupy "Inne rosliny"
« Odpowiedź #2 dnia: Października 05, 2014, 11:43:08 »
No, ja mam oplątwy, też je bardzo lubię, trochę storczyków amerykańskich jeszcze mi zostało ale powoli rezugnuję bo nie mam warunków. Ale czy szukałbym porad odnośnie storczykowatych na forum kaktusowym? Chyba nie, są od tego inne fora, myślę lepsze. Poza tym czy kaktusiarze chcielibyby słuchać o storczykach? Alby czy miłośników storczyków interesują jakieś tam sukulenty? No nie jestem przekonany.
Sławek

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Propozycja grupy "Inne rosliny"
« Odpowiedź #3 dnia: Października 05, 2014, 07:00:02 »
Jest wiele storczyków o cechach sukulentycznych w tym wypadku sukulentów korzeniowych. Jeśli będzie taka potrzeba i zainteresowanie to nie widzę problemów aby utworzyć takie podforum.

Offline Dziuber

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Propozycja grupy "Inne rosliny"
« Odpowiedź #4 dnia: Października 05, 2014, 07:31:13 »
Zgadza się, są fora specjalistyczne dotyczące niemalże każdej grupy roślin, są też ogólne. Na pewno taka grupa tematyczna ich nie zastąpi. Chodzi mi raczej o możliwość troszkę szerszego spojrzenia na rośliny. Przecież nie samymi kaktusami człowiek żyje.Wielu kaktusiarzy trzyma inne rośliny: oplątwy, owadożerne, aroidy, plumerie, storczyki itd. Czasami coś tam wykiełkuje, coś zakwitnie czy wyda owoce. Zawsze warto się wtedy pochwalić.
Na pewno nie uniknie się dyskusji o uprawie, ale wtedy często wystarczy wskazanie wiarygodnego źródła wiadomości.

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Propozycja grupy "Inne rosliny"
« Odpowiedź #5 dnia: Października 06, 2014, 07:33:14 »
Nie uprawiam innych roślin niż kaktusy i sukulenty, ale sądzę ze każdy powinien mieć radochę pozachwycania się wraz  innymi swoimi roślinami nawet jeśli są niesukulentyczne. Popieram pomysł by było to gdzieś obok albo w off-topic - admini BOB i Gnet już to załatwią technicznie.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą