Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Co myślicie o grupach tematycznych?  (Przeczytany 3453 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Co myślicie o grupach tematycznych?
« dnia: Września 04, 2014, 11:42:45 »
Witajcie
Co myślicie o tym by założyc grupy tematyczne dla popularnych rodzajów czy grup kaktusów, jak jest już z mammillariami i kaktusami chilijczykami i peruwianczykami? mialoby to sens jasli
a) znalazłby się moderator grupy, który byłby nico kreatywny - wrzucał jakieś posty nawet jesli inni nic nie piszą tylko czytają :)
b) byłoby zaainteresowanie tą grupą roślin
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #1 dnia: Września 04, 2014, 04:11:13 »
tak powinno być i jest na każdym forum kaktusiarskim , tutaj jest dosyć mało uczestników więc jak na razie spoko sie odnajdujemy , ale gdyby sie okazało ze zechce pisać sporo więcej osób to na pewno zrobiło by się zamieszanie .
Zazwyczaj po kilku postach w temacie dyskusja schodzi na jakis podobny lub całkiem dowolny temat i ktoś nowy jak wchodzi to nie ma pojecia ze kilka istotnych spraw znajdzie całkiem nie tam gdzie powinen ich szukać .
Zróbmy w dziale ; Grupy Tematyczne kilka działów . Działy były by zakładane jak zgłosił by się ktoś kto zechciał by poprowadzić temat i zakładać w dziale jakieś nowe wątki
ja na poczatek mógłbym wziąć temat ; Astrophytum i Aztekium , te dwa mogą być razem bo i tak astro by dominowało a aztekium jest mało więc nie robiło by konkurencji 
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #2 dnia: Września 04, 2014, 05:37:03 »
dobrze Andrzej, zatem robisz astro i aztekium, proponowałbym dołożyc geohintonia.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #3 dnia: Września 04, 2014, 06:03:12 »
spoko , aztek i geohintonia to nierozerwalne rodzeństwo

tylko ktoś musi taki temat otworzyć , ja nie mogę
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2014, 06:15:40 wysłana przez Kryzys »
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #4 dnia: Września 04, 2014, 07:10:40 »
Tak, grupy tematyczne to praktyczna rzecz jednak problem mógł być z ilością postów - nie ma sensu robić działów z 3 postami itp.  Mamydział Mammillaria - wydawałoby się rodzaj duży, popularny, a jednak mało kto w nim pisze. Podobnie jest z grupą chilijczyków i peruwianczykow - jeszcze szerszy przekrój tematyczny, a tylko ja tam piszę. A może po prostu chilijczyki i mammillarie nie mają w karaju dużego wzięcia i bardziej popularny jest np rodzaj Astrophytum? Jeśłi chodzi możliwość tworzenia dziaąłów temetycznych nie ma żadnych przeciwskazań technicznych - jedynie chodzi o to by działy nie swiecily pustkami - rozmawiałem kiedys z admnami forum na ten temat i byli podobnego zdania - jesli bedzie zapotrzebowanie forumowiczow to robumy, jesli nie - nie kreowac niczego na sile bo nie wyjdzie. Sądzę ze z astro będzie OK, co widac po postach na forum.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #5 dnia: Września 04, 2014, 07:28:31 »
więc musi się zgłosić ktoś kto to będzie prowadził
żeby na siłę nie tworzyć tematów
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #6 dnia: Września 04, 2014, 08:35:03 »
Wszystko wiaże sie ze względami praktycznymi - czasem robienie działu osobnego może zniechęcać tam ludzi do pisania, ale jesli chociaz dla jednej dwoch czy trzech osoby bedzie to frajda, to na pewno ma to sens (oczywiscie andrzej nie musisz na siłę kreowac postów :)   )
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #7 dnia: Września 04, 2014, 09:34:22 »
Dział już działa :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #8 dnia: Września 05, 2014, 01:55:35 »
Andrzej, rozpocznij dział Astrophytum !  :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #9 dnia: Września 05, 2014, 02:08:39 »
pracuję nad tym , ale jeszcze muszę parę spraw uzgodnić  .......
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #10 dnia: Września 05, 2014, 03:25:56 »
poczekamy
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Co myślicie o grupach tematycznych?
« Odpowiedź #11 dnia: Września 05, 2014, 04:12:59 »
dziękuje ..
Andrzej