Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Identyfikacja zestawu kaktusów  (Przeczytany 2119 razy)

Offline kaktusiarz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Identyfikacja zestawu kaktusów
« dnia: Września 04, 2014, 03:12:12 »
Witam, mam tu trochę kaktusów do identyfikacji co pomoże zapewne w uprawie, kaktusy nie moje, żeby nie było do mnie pretensji że zaniedbane.  ;) Niektóre są bardzo stare, a ostatnia piątka to młode sztuki z Biedronki. Dopiszę swoje typy na podstawie przeglądania fotek na google.
1




2 pewnie Euphorbia Mammillaris


3 chyba Echinopsis eyriesii


4 Cephalocereus zapewne


5


6 wilczomlecz trójżebrowy


7 Austrocylindropuntia subulata monstrosa lub Opuntia subulata dwarf monstrose, nie wiem czy to to samo




8 jakaś Rebutia?




9


10


11 jakaś Lobivia?


12


13 może Mammillaria matudae

Offline janek2

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja zestawu kaktusów
« Odpowiedź #1 dnia: Września 04, 2014, 10:56:40 »
Witam
kaktusy rzeczywiście są mocno zaniedbane i trudno dobrze ocenić
11 to na pewno nie lobivia, ale pewnie Hamatocactus (ferocactus) hamatacanthus
12 to pewnie Pilosocereus gounellei
Austrocylindropuntia subulata monstrosa i Opuntia subulata dwarf monstrose,  to to samo - tak to ten kaktus na zdjęciu
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2014, 11:05:57 wysłana przez janek2 »

Offline janek2

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja zestawu kaktusów
« Odpowiedź #2 dnia: Września 04, 2014, 11:03:19 »
4 to raczej Espostoa
3 to rzeczywiście Echinopsis eyriesi - pierwszy raz widzę tak zniszczony ten najprostszy kaktus w uprawie
1 to jakas mammillaria
2 to rzeczywiscie pewnie Euphorbia Mammillaris

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja zestawu kaktusów
« Odpowiedź #3 dnia: Września 04, 2014, 11:05:02 »
1,8,9,10,13 Mammillaria
2,6 Euphorbia
3, Echinopsis eyriesii
4, Cleistocactus .. ???
5, .. ??
7, Austrocylindropuntia
11,Hamatocactus hamatacanthus
12, Trichocereus ..

kilka uwag ......... zły substrat , za mało przepuszczalny , widać pojawiąjące się zabielenia na powierzchni  , zbyt mało światła / widać przejaśnienia na wierzchołkach kaktusów
które mocno rosną  , ............ no i te białe doniczki   :) oczywiście każdy sadzi w czym lubi  ale jednak wolę jak uwagę oglądajacego przykuwa roślina anie doniczka
Andrzej

Offline kaktusiarz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja zestawu kaktusów
« Odpowiedź #4 dnia: Września 04, 2014, 08:26:41 »
Dzięki za odpowiedzi. Co do uprawy to zdawałoby się, że kaktusy takie proste a w praktyce różnie bywa. Jeśli chodzi o podłoże to wystarczy ziemia do kaktusów z kwiaciarni czy jakieś specjalistyczne mieszanki robicie? Bo z tego co pamiętam to taka do kaktusów niespecjalnie się różniła od uniwersalnej. Kwestia światła, czy dysponując północnym oknem są szanse na udaną uprawę kaktusów? No i podlewanie wiadomo rzadko, ale czy woda ma być przegotowana? Bo gdzieś czytałem, że taką radzili. No i do tego płynne nawozy do kaktusów.

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Identyfikacja zestawu kaktusów
« Odpowiedź #5 dnia: Września 04, 2014, 08:38:25 »
to wszystko zostało już po stokroć napisane i my tutaj nic nowego nie wymyślimy. Najlepiej zacząć od tego ; http://www.kaktusy-sukulenty.pl/uprawa.htm
potem poczytać trochę forum  , znajdziesz wszystko , a jak jeszcze bedziesz miał jakies wątpliwości to na pewno ktos odpowie . Co do ziemi z worka do kaktusów to uważam ze powinni karać za takie wprowadzanie w błąd kupującego .
Andrzej

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Identyfikacja zestawu kaktusów
« Odpowiedź #6 dnia: Września 11, 2014, 01:48:24 »
Cześć,
moim zdaniem 12. to Espostoa blossfeldiorum, chociaż brakuje mi w prezentowanym przez Ciebie egzemplarzu charakterystycznych, długich dolnych cierni.
Pozdrawiam,
Michał