Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: ogród botaniczny wrocław  (Przeczytany 2090 razy)

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
ogród botaniczny wrocław
« dnia: Lipca 21, 2014, 09:29:13 »
Wroclaw

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: ogród botaniczny wrocław
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 21, 2014, 11:08:15 »
Dzięki za zdjęcia. Trochę sobie przypomniałem. Będę musiał wpaść. mimo że rośliny tam szczerze mówiąc nie najlepiej są pielęgnowane, to zawsze na coś można popatrzeć.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: ogród botaniczny wrocław
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 21, 2014, 11:09:46 »
I jeszcze jedno, nie wiem czy widziałeś starą szklarnię - to trzecia szklarnia - po trochu wszystkiego. Jest tam m.in. stara opuncja pamiętająca jeszcze czasy Festung Breslau.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: ogród botaniczny wrocław
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 21, 2014, 11:22:07 »
Tak widziałem - ale meksykanska zrobiła na mnie najlepsze wrażenie i stąd większość zdjęć.

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: ogród botaniczny wrocław
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 25, 2014, 03:48:43 »
Tak, istotnie jest tam trocjhę dorodnych okazów, wadą jest jednak, jak sądzę, kiepskie prowadzenie roślin. Zresztą to nie tylko moja opinia. Ale warto zwiedzić z uwagi na dużej średnicy ferokaktusy i echinocereusy.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

MongWinWin

  • Gość
Odp: ogród botaniczny wrocław
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 20, 2014, 09:28:34 »
Doświadczenie zdobyte w tym miejscu przydatne i to jest bardzo cenne. To pozwala mi

wnieść te doświadczenia wykorzystać w życiu codziennym

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: ogród botaniczny wrocław
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 20, 2014, 11:49:33 »
Doświadczenie zdobyte w tym miejscu przydatne i to jest bardzo cenne. To pozwala mi

wnieść te doświadczenia wykorzystać w życiu codziennym

takie doświadczenie chyba najbardziej w gotowaniu się przydaje ...... :)
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: ogród botaniczny wrocław
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 20, 2014, 11:12:37 »
Tylko krotka informacja dla inych forumowiczow, ze "forumowicz" MongWinWin to spamerski bot a nie zywa istota ludzka :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: ogród botaniczny wrocław
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 20, 2014, 11:42:44 »
bot botem ale pisał całkiem do rzeczy

niektórym zdarza się większe bzdury pisać , a tutaj maszyna i taka inteligentna ............
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: ogród botaniczny wrocław
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 25, 2014, 10:37:44 »
Nie tylko inteligentna, ale także bardzo kulturalna i uprzejma, i wysławiająca się bardzo dyplomatycznie. Zrobiłaby karierę w polskiej polityce z pewnością !! :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą