Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Kaktusy mojej Mamy  (Przeczytany 1823 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Kaktusy mojej Mamy
« dnia: Września 09, 2014, 09:45:33 »
moja mama nie jest kaktusiarką z dwóch powodów - woli polską przyrodę, dęby, kasztany, lasy, itp. , i nie lubi jak ją kłują kaktusy. W ostatnim  czasie jednak poznając bogactwo kształtów i form kaktusów wyraziła życzenie posiadania kilku maluchów - niekłujących, więc zrobiłem jej mały zestaw małych niekłujących kaktusów - Mammillaria Jan Suba - praktycznie brak cierni
Mammillaria bocasana - bardzo miękkie
Epithelantha icromeris - malutjie ciernie
Astrophyum myriostigma - brak cierni
Mammillaria chionocephala  - ciernie krótkie, nie wyrządzą szkody
Stenocactus sp - ciernie giętkie, prawie "papierowe" i niekłujące

Kaktuski są w małych doniczkach włożone w jeden pojemnik aby łatwiej było je przestwiać itp.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2014, 09:47:40 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline mroofka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: +10/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kaktusy mojej Mamy
« Odpowiedź #1 dnia: Września 28, 2014, 07:47:44 »
mama zadowolona z kaktusów?
pisałeś ostatnio, że J.Suba ponownie zakwitła.. z chęcia zobaczyłabym jakieś fotki
magda

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Kaktusy mojej Mamy
« Odpowiedź #2 dnia: Września 29, 2014, 12:03:24 »
Mama zadowolona, choć o kaktusy pewnie będę się troszczył ja !
Mammillaria jan suba juz przekwitla.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kaktusy mojej Mamy
« Odpowiedź #3 dnia: Września 29, 2014, 12:16:36 »
To najlesze rozwiązanie bo astraka łatwo może zabić matczyna troska. Mam u mojej trzy asteriasy i już trzy razy mówiłem: "nie waż się ich podlewać" a i tak podlała... Nie wiem czy będzie co odbierać.
Sławek