Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Mają się dobrze czyli - z mojej kolekcji cz. 2  (Przeczytany 1883 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Mają się dobrze czyli - z mojej kolekcji cz. 2
« dnia: Lipca 09, 2014, 11:00:39 »
Poniżej kilka zdjęć z mojaj kolekcji kaktusów, które nie osiagnęły jeszcze wieku kwitnienia, albo dopiero zakwitną tego lata.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Siccobaccatusy mają się dobrze
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 09, 2014, 11:01:32 »
Siccobaccatusy i Thelocaphala challensis (szczepiona)

[załącznik usunięty przez administratora]
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Austrocactus patagonicus
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 09, 2014, 11:16:39 »
Austrocactus bertinii "patagonicus"

[załącznik usunięty przez administratora]
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Eriosyce (Neoporteria) nigrihorrida
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 09, 2014, 11:24:07 »
Poniżej ciekawe zestawienie dwóch chilijczyków:  Eriosyce (Neoporteria) subgibbosa ssp. nigrihorrida. Zakwitnie dopiero jesienią. Obok Eriosyce (Thelocephala) challensis.

[załącznik usunięty przez administratora]
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Melocactus maxonii
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 09, 2014, 02:07:51 »
Poniżej zdjęcie Melocactus maxonii. Kaktusa tego kupiłem w markecie, jak widać nie ma on jeszcze cefalium, ale i tak wygląda imponująco z uwagi na swoje piękne uciernienie. Jedyny kłopot w tym ,że na dotychczas oglądanych przeze mnie zdjęciach M. maxonii tak mocnego uciernienia nie posiadał. Być może mój egzemplarz został wyhodowany np. na Wyspach Kanaryjskic i stąd mocniejsze uciernienie. Na pewno jeszcze poszukam więcej informacji. Jeśli ktoś z was może potwierdzić tożsamość mojego kaktusa to bardzo proszę.

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2014, 02:15:07 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Mają się dobrze czyli - z mojej kolekcji cz. 2
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 09, 2014, 03:22:48 »
nooooo  z tymi cierniami wygląda jak Ferocactus ....... :):):)
Andrzej