Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Czy trzymać młode kaktusy w piasku?  (Przeczytany 1474 razy)

Offline MrBulioner

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Czy trzymać młode kaktusy w piasku?
« dnia: Czerwca 06, 2012, 04:27:15 »
Mam małe kaktusy (chyba Echinopsis). Pobrałem je od starszych okazów. Mam ich 5szt. Niektóre są tak małe że nie wykształciły jeszcze kolców przy dolnej części. Mam takie pytanie, czy lepiej trzymać je w ziemi dla kaktusów czy może w piasku gruboziarnistym dopóki nie podrosną?

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Czy trzymać młode kaktusy w piasku?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 06, 2012, 10:49:02 »
Dzień dobry,
polecam piasek, jednakże w wypadku bardzo małych odrostów - o rozmiarach nie przekraczających owocu przepysznych o tej porze roku czereśni, przy których występuje ryzyko ich zeschnięcia przed ewentualnym ukorzenieniem, warto od razu spróbować ukorzeniania w standardowych substracie. Tak zwane chwasty, czyli większość echinopsisów, opuncji, mamilarii itp. ukorzeniam od razu w ziemi.
Pozdrawiam,
Michał

Offline janek2

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czy trzymać młode kaktusy w piasku?
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 31, 2014, 09:41:01 »
Witam
Małe odrosty darowałbym sobie - ukorzeniają się wolno, a potem wolno rosną, łatwo się przypalają. Warto oddzielać gdy już trochę podrosną.