Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: co to za kaktus i czy coś mu dolega?  (Przeczytany 1353 razy)

Offline Czuku

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
co to za kaktus i czy coś mu dolega?
« dnia: Marca 31, 2014, 02:19:31 »
Proszę o pomoc...przewertowałam książkę w poszukiwaniu nazwy, lecz żaden opis mi nie pasował do tego cuda.  Podejrzewam też że na coś choruje tj. zauważyłam że gubi igły, bo ten nalot ma od początku.
Jeśli to pomoże to na pewno jest to gatunek wolno rosnący.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: co to za kaktus i czy coś mu dolega?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2014, 08:59:01 »
jak wpiszesz w google ; Myrtillocactus geometrizans - Blue Myrtle cactus  pojawi się na samym poczatku fotka kaktusa
takiego jak Twój , osobiście nie jestem na 100% przekonany ze to na pewno myrtilak

natomiast co do wygladu to wydaje się ze to okaz zdrowia , jedyne co jest nie tak to podłoże , jakieś takie ciążkawe
Andrzej

Offline janek2

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: co to za kaktus i czy coś mu dolega?
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 31, 2014, 09:10:45 »
Witajcie

Według mnie to Stenocereus pruinosus. Nalot jest typowy dla tego gatunku. Ziemia istotnie wygląda na mało przepusczalną, jeśli ten kaktus rośnie wolno to pewnie z tego powodu, bo nie nazwałbym go wolnorosnącym. On jest dostępny w kwiaciarniach, kiedyś go miałem, jest on prosty w uprawie.

pozdr

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: co to za kaktus i czy coś mu dolega?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 01, 2014, 12:24:31 »
Dzień dobry,
to zdecydowanie Stenocereus pruinosus - oryginalna roślina.
Bądź ostrożna przy podlewaniu, ponieważ połączenie wilgoci i niskiej temperatury mogą go łatwo zabić.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2014, 08:48:52 wysłana przez gnet »
Pozdrawiam,
Michał

Offline Czuku

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: co to za kaktus i czy coś mu dolega?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 01, 2014, 02:12:45 »
Dziękuję Wam bardzo za pomoc :)
Jeśli chodzi o ziemię...przesadzałam go z bardzo dawno temu razem z sadzeniem innych roślin i możliwe że siedzi w ziemi do pelargonii (olamatko!).
Co ciekawe mój drugi kaktus w tej samej ziemi przerósł go 5-krotnie, a podczas sadzenia były tej samej wielkości. Stąd myślałam, że ten po prostu jest wolnorosnący. W każdym razie wychodzi, że to ewidentnie ziemia mu nie służy.
Czy to wypadanie igieł to nic złego?

pozdrawiam