Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: ASTROPHYTUM dlaczego ???  (Przeczytany 1843 razy)

Offline Romi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
ASTROPHYTUM dlaczego ???
« dnia: Marca 18, 2014, 10:58:37 »
Witam

Dokładnie miesiąc temu wysiałem 135 nasion Astrophytum ornatum w pięciu pojemnikach. Niestety żadne nasionko nie skiełkowało, zachowałem podstawowe procedury z wysiewem. Oprócz tego wysiałem w kolejnych pojemnikach inne nasiona kaktusów które wypuściły. Zachowałem temperaturę w dzień przy żarówkach led 26-27 stopni, w nocy 21-22 stopni, pojemniki plastikowe zamknięte - wilgotność zapewniona. Nasiona zakupione na allegro u znanego plantatora cieszącego się na tym forum dobrą opinią.
Pytanie: czy jeszcze można coś z tymi nasionami zrobić?


Pozdrowienia dla wszystkich którzy tutaj zaglądają
Romi

W życiu piękne są tylko chwile

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: ASTROPHYTUM dlaczego ???
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 18, 2014, 12:49:33 »
jest taki fajny artykuł na temat siewu i nie tylko

http://www.ptmk.warszawa.pl/artykuly/wysiewanie.html

może tutaj znajdziesz coś dla siebie , moje zakupione u czechów nasiona astrophytum i ariocarpus w wysiewie próbnym z 20,02 mam 30% wschodów poczekam jeszcze dwa tygodnie
zbiore nasiona wysuszę  a za dwa tygodnie znów wysieję zaprawione , czasmi to coś daje

jeszcze jeden przydatny link

http://www.echinocactus.republika.pl/Uprawa%20rodzaju%20Astrophytum%20poprawione.pdf

pozdrawiam 
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2014, 01:38:08 wysłana przez Kryzys »
Andrzej

Offline Romi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: ASTROPHYTUM dlaczego ???
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 19, 2014, 01:53:11 »
Kryzys znam tą stronkę bardzo dobrze.
Kupiłem tych nasion 25 szt a przysłano mi 135, nie powiem bardzo się ucieszyłem, ale radość nie trwała długo, już się nawet martwiłem gdzie ja to pomieszczę jak urośnie.

 Co do nasion kaktusów spróbuję wysuszyć, zaprawić, ewentualnie namoczyć w ciepłej wodzie i ponownie wysiać, chociaż czarno to widzę ale nadzieja nic nie kosztuje.

Pozdrowienia dla wszystkich którzy tutaj zaglądają.
Romi

W życiu piękne są tylko chwile

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: ASTROPHYTUM dlaczego ???
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 19, 2014, 07:13:30 »
Przysłali ci tak dużo, bo wyszli z założenia, że z tych 135 powinno wykiełkować Ci 25  ;)