Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Co to są za kaktusy?  (Przeczytany 1113 razy)

Offline Ptimulka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Co to są za kaktusy?
« dnia: Stycznia 12, 2014, 01:14:29 »
Witam
To są kaktusy moje i mojego brata, bardzo bym prosiła o identyfikację :)

1.


2.


3.



Czy temu pierwszemu może bardzo zaszkodzić jeśli go przestawię w miejsce mniej oświetlone?

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Co to są za kaktusy?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 12, 2014, 05:20:25 »
Jeśli mam być szczery to wszystkie mają za mało światła bo już się wyciągają. Trzeba im ograniczyć podlewanie. przez najbliższe dwa miesiące.

Offline Ptimulka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co to są za kaktusy?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 12, 2014, 07:20:03 »
Co to znaczy że się wyciągają?
Cieszę się że jesteś szczery, ale nie wiesz co to za gatunki? Bo na tym mi najbardziej zależy ;)
A nie ma w moim mieszkaniu miejsca gdzie by miały więcej światła. A podlewanie ograniczę zgodnie z Twoją radą :)

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Co to są za kaktusy?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 12, 2014, 09:27:57 »
Końcówki pędów są jaśniejszego koloru i o dużo mniejszym przekroju niż pędy (mniejszy przekrój to wyciąganie się). Całościowo to zjawisko nazywa się płonieniem, Drugie zdjęcie to jakaś opuncja. Porównaj sobie ze zdjęciem z tej strony http://www.samaracactus.ru/holland3.htm  to pewnie coś sobie dopasujesz.

Offline Ptimulka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co to są za kaktusy?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 13, 2014, 09:23:51 »
Dzięki bardzo :) . Myślałam, że wszystko co niedawno wyrosło po prostu jest jaśniejsze ;)
I dziękuję za link, zaraz się przypatrzę.

EDIT: Czy jest możliwe że mój pierwszy (właściwie on mnie najbardziej interesuje, bo mam go od małego ;) ) to jakaś euphorbia? Myślałam, nad submammillaris, ale na zdjęciach w necie one są takie gęste, a mój nie. A opuncji jakoś nie rozpoznałam :(
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2014, 09:52:17 wysłana przez Ptimulka »