Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Proszę o pomoc w identyfikacji  (Przeczytany 978 razy)

Offline Elfisher

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Proszę o pomoc w identyfikacji
« dnia: Sierpnia 16, 2013, 02:59:49 »
Witam, jakiś czas temu kupiłem w supermarkecie kilka kaktusów. Większość udało mi się zidentyfikować, niestety z trzema nie mogę sobie poradzić. Jestem prawie pewny że pierwszy to jakaś Euphorbia, co do drugiego nie mam kompletnie pojęcia, czy trzeci to Neobuxbaumia Polylopha?







Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Proszę o pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 16, 2013, 09:55:24 »
Dzień dobry,
1. Cylindropuntia subulata 'monstruosa'.
2. Steoncereus griseus.
3. Parodia leninghausii.

Wszystkie kwiatki widoczne na zdjęciach są sztuczne i należy je jak najszybciej delikatnie usunąć. Na przyszłość odradzam również kupowania kaktusów w marketach.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Elfisher

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Proszę o pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 17, 2013, 12:00:18 »
Dziękuję bardzo za pomoc. Kwiaty rzeczywiście okazały się być sztuczne. Trochę dziwiło mnie to że kwitły one w supermarkecie i ze utrzymują się tak długo (kupiłem je w zeszłym roku). Mam nadzieję że teraz będą rosły dobrze. Więcej już nie kupię tam kaktusów, choć większość i tak mam z centrum ogrodniczego lub z własnego siewu. Pozdrawiam serdecznie