Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?  (Przeczytany 2891 razy)

Offline szczawiu 20

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« dnia: Lipca 19, 2014, 07:32:25 »
Witam jestem tu nowy i mam parę pytań. Wczoraj kupiłem oto 2 takie kaktusy i nie wiem jak się nimi zaopiekować . A w szczególności tym po prawo z włoskami (odmiany nie znam) . Podlewać go normalnie jak inne kaktusy ? Czy go zraszać ? Od razu po zakupie przesadzić czy poczekać ?
Za wszelką pomoc szczerze dziękuje  :)

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 19, 2014, 05:08:16 »
Witaj
przeczytaj sobie to, a innych informacji szukaj na forum :)
http://www.kaktusy-sukulenty.pl/uprawa.htm
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline dkf385

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 19, 2014, 09:17:33 »
Dodam tylko że kudłatków raczej się nie spryskuje, resztę masz w poleconym artykule.

Offline szczawiu 20

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 19, 2014, 09:29:55 »
A jak należy podlewać kaktusy metodą  ,,od dołu ". Nalać do małego spodeczka wody, zanurzyć do połowy doniczkę czy zanurzyć prawie całą doniczkę ?

Offline dkf385

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 19, 2014, 10:00:08 »
Chyba nie ma to większego znaczenia, chyba że masz grubą warstwę drenażu to musisz więcej nalać żeby naciągnęły.

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 20, 2014, 12:30:31 »
i najważniejsze  ....................

czesać i szczotkować  :)  no i oczywiście gadać do swoich pupilków

bardzo to lubią
Andrzej

Offline szczawiu 20

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 20, 2014, 07:59:01 »
A teraz je przesadzić, czy poczekać niech się zadomowią ?
I proszę o pomoc w zidentyfikowaniu . Dziś obok doniczki i po wyjęciu kaktusa z doniczki zauważyłem wychodzące z ziemi i chodzące po powierzchni ziemi jakieś jakby owady ( są one małe wielkości ok 2-3mm i takie chyba lekko niebieskie ). Co to mogą być za owady i jak się ich pozbyć ? :-\
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2014, 10:33:46 wysłana przez gnet »

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 21, 2014, 01:14:19 »
chwast z lewej to Austrocylindropuntia subulata
chwast z prawej to Espostoa lanata.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline szczawiu 20

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 22, 2014, 09:40:05 »
,, Tomasz 1 " Dlaczego piszesz że to chwasty ?  >:( .
Mam jeszcze pytanie forumowicze dlaczego na pełnym słońcu kaktus zaczął blednąć a od góry w niektórych miejscach wręcz biały zaczał się robić ?  ???

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 22, 2014, 10:45:21 »
Są to rośłiny pędzone przez producentów, którzy nie mają nic współnego z normalną uprawą kaktusów, dlateg okaktusy te są podatne na choroby.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 22, 2014, 11:46:47 »
Mam jeszcze pytanie forumowicze dlaczego na pełnym słońcu kaktus zaczął blednąć a od góry w niektórych miejscach wręcz biały zaczał się robić ?

trzymany w domu a następnie wystawiony na pełne słonko chyba nie poczuł się za dobrze , to dokładnie tak jak człowieka z zimnej wody wstawić
od razu do sauny czy solarium , takich rzeczy się nie robi , u kaktusów dochodzi wtedy do oparzenia  , to co było zielone robi się białe , potem albo twardnieje albo mięknie , jak roślina przeżyje to ma blizny na zawsze , a może nie przeżyć . Po wystawieniu na słońca najpierw należy cieniować , czymkolwiek  , gazeta , włóknina , cieniówka a dopiero po kilku dniach powoli odsłaniać na kilka godzin rano i wieczorem aż się kaktuski przyzwyczają

tylko po co ja to piszę ???????? takich wiadomości jest całe mnóstwo w internecie , tylko trzeba sobie poszukać , a jak kto bardzo leniwy to przynajmniej zapytać przed a nie PO     :)
Andrzej

Offline szczawiu 20

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 22, 2014, 04:54:00 »
,,Kryzys" -  Dziekuje za wyczerpującą odpowiedź.  :)
,,Tomasz1" - To proponujesz nie kupować w kwiaciarni kaktusów tylko siać samemu ?

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Jak się opiekować kaktusem z włoskami ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 22, 2014, 08:26:45 »
Kupować, ale u producentów -  firmach lub u osób prywatnych, które produkują kaktusy solidnie. Zestaw adresów masz tutaj:
http://www.kaktusy-sukulenty.pl/forum/index.php?topic=732.0
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą