Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Zamawianie nasion na www.kaktusy.cz/eshop  (Przeczytany 1654 razy)

Offline Tomek1967

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Zamawianie nasion na www.kaktusy.cz/eshop
« dnia: Lipca 16, 2012, 11:08:45 »
Prosiłbym o pomoc w zamówieniu nasion. Na forum wyczytałem że zamawiał pan nasiona na www.kaktusy.cz/eshop . Ja też złożyłem zamówienie (niestety posługuję się tylko językiem polskim). Tak wygląda końcówka zamówienia :     
 
Subtotal: CZK 100.00
Discount, %: 0
Total shipping cost: CZK 100.00
Total: CZK 200.00
 
Order processing
Time  Comment  Status name 
11.07.2012 00:13:22   Pending 
 
  Mam nadany Order ID, i niestety nie wiem co dalej, czy trzeba do nich przelać na konto (jakie?) kwotę 200 koron,Co oznacz ten status pending. czy trzeba sie tam gdzieś jeszcze zalogować i coś potwierdzić? Czy czekać (zamówienie złożyłem 11.07) a prześlą za zaliczeniem pocztowym.Pisałem do nich e-maile ale nie ma odpowiedzi. Na formularzu My Accont są wypełnione wszystkie rubryki, pusta pozostaje tylko Payment. Niestety nie wiem co dalej. Prosiłbym o pomoc. Jeżeli byłyby potrzebne panu jakieś dodatkowe informacje to oczywiście prześlę . Pozdrawiam. Mój e-mail : mduszuc@wp.pl
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2012, 09:56:12 wysłana przez gnet »

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Pytanie Do pana Michała
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 16, 2012, 09:14:24 »
Dobry wieczór,
ostatnio zamawiałem u tego sprzadawcy w 2005 roku. Wtedy jeszcze nie istniał sklep internetowy, tylko prosta lista nasion.
Status "pending" oznacza "w toku". Tutaj możesz zobaczyć przetłumaczoną automatycznie wersję strony dotyczącej płatności w tym serwisie: http://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.kaktusy.cz%2Feshop%2Findex.php%3Fshow_aux_page%3D2
Z tego, co widzę, pieniądze możesz ciągle przesyłać w liście poleconym lub przelewać za pomocą przelewu międzynarodowego. Opłata za pakowanie i wysyłkę zamówienia wynosi 5 Euro.
Doradzałbym kontakt mailowy z panem Prochazką przed finalną decyzją odnośnie wpłaty oraz po jej dokonaniu.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Tomek1967

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Zamawianie nasion na www.kaktusy.cz/eshop
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 17, 2012, 11:04:01 »
Dziękuję za odpowiedż. Niestety mam problem z wysłaniem z WP emaila do p. Prochazki, gdyż mam komunikat że wiadomość nie dotarła do adresata, jest jakiś błąd po stronie czeskiego serwera.Na kilka emaili do eshopu i p. Prochazki nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.Chyba obejdę sie smakiem chociaż zależało mi na kupnie nasion. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Tomek z Czeladzi.

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Zamawianie nasion na www.kaktusy.cz/eshop
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 17, 2012, 09:45:20 »
Dobry wieczór,
spróbuj jeszcze wysłać wiadomość z prośbą o kontakt za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: http://www.kaktusy.cz/eshop/index.php?feedback=yes
Być może adres prochazka@kaktusy.com jest już nieaktualny z racji zmiany adresu strony i nieopłacenia niegdyś używanego przez niego serwisu hostingowego.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Tomek1967

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Zamawianie nasion na www.kaktusy.cz/eshop
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 19, 2012, 08:51:23 »
Dziękuję za podpowiedż, już pisałem na link feedback też zero odpowiedzi .Jeżeli uda mi się coś załatwić zaraz napiszę. Pozdrawiam.