Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze  (Przeczytany 968 razy)

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« dnia: Kwietnia 08, 2018, 06:26:26 »
Poniżej chcę przedstawić trochę zdjęć z wizyty w Gardens by the Bay w Singapurze.
Ogrody o powierzchni ponad 100 ha zostały otworzone w 2012 r. i są podzielone na 3 części :
Południowa, wschodnią i centralną , z których Południowa ze swoimi 18 Super Drzewami  zajmuje ponad połowę powierzchni (54 ha )
Ogrody są zrobione z rozmachem , łączące tradycję z nowoczesnością.
Kaktusy i sukulenty można podziwiać w dwóch miejscach , w otwartym ogrodzie pod zadaszeniem oraz w jednej z dwóch największych szklarni na świecie ( Flower Dome )
Na początek otwarty pawilion gdzie sekcja została podzielona na kaktusy i Euphorbie.
Pozdrawiam
Roman

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 08, 2018, 06:32:55 »
Ciąg dalszy...
Pozdrawiam
Roman

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 08, 2018, 06:42:12 »
Część 3....
Pozdrawiam
Roman

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 08, 2018, 06:52:04 »
I jeszcze kilka fotek...
Pozdrawiam
Roman

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 08, 2018, 08:50:52 »
W dalszej części przedstawię zdjęcia z Flower Dome , szklarni która zajmuje powierzchnię 1,2 ha i jest podzielona na 9 tematycznych ogrodów między innymi :
Sukulenty, Baobaby, Australia, Afryka Południowa, Ameryka Południowa, Kalifornia, Śródziemnomorski.
Przepraszam was za ilość zdjęć , ale byłem jak dziecko w sklepie z zabawkami  ;)
Pozdrawiam
Roman

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 08, 2018, 08:55:25 »
Część 2 Flower Dome...
Pozdrawiam
Roman

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 08, 2018, 08:59:44 »
Część 3 Flower Dome...
Pozdrawiam
Roman

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 08, 2018, 09:07:12 »
Część 4 na koniec...
Pozdrawiam
Roman

Offline jacek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 08, 2018, 10:21:18 »
Świetny pokaz ! Czy są tu fotki części południowej z 18 Super drzewami ?

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 09, 2018, 08:27:42 »
Oczywiście kilka zdjęć się znalazło
Super drzewa jak je nazywają w Singapurze to
specjalnie skonstruowane pionowe ogrody na których ( jak również dookoła nich) znalazło miejsce od 150 do ponad160 tyś.  roślin z 200 - 300 gatunków ( różne źródła podają różne liczby). Głównie są to bromeliowate, orchidee, paprocie oraz tropikalne rośliny pnące.
Pozdrawiam
Roman

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 24, 2019, 12:10:35 »
wszystko jest super, wiele ciekawych i wyrośniętych roślin. Jedyny zgrzyt to fakt, że trochę pomieszane geograficznie np melocactusy z agavami, itp.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 24, 2019, 09:21:30 »
No właśnie chyba nie jedyny, wiele roślin wydaje się być wyciągniętych co w warunkach równikowych jest dość dziwne. Rzuciłem tylko pobieżnie okiem na zdjęcia bo mnie raczej interesują fotki z natury albo roślin uprawianych w warunkach europejskich, akurat melaki są ładne jednak wiele roślin nie wydaje się być zadowolonych z takich warunków ale to tylko moje osobiste wrażenie.
Sławek

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 28, 2019, 01:26:26 »
No właśnie chyba nie jedyny, wiele roślin wydaje się być wyciągniętych co w warunkach równikowych jest dość dziwne. Rzuciłem tylko pobieżnie okiem na zdjęcia bo mnie raczej interesują fotki z natury albo roślin uprawianych w warunkach europejskich
Nie mo co się lubi to się lubi co się ma 😉 Raczej nie będzie mnie stać na wyprawę np. do Ameryki Płd.
Pomimo że  rośliny są uprawiane w warunkach równikowych to trzeba pamiętać o wszechobecnej wilgotności jak i porze monsunowej gdzie jest mało słońca i dużo deszczu.
Jedyny zgrzyt to fakt, że trochę pomieszane geograficznie np melocactusy z agavami, itp.
Byłem już w kilku ogrodach botanicznych i w każdym z nich można się dopatrzeć "grochu z kapustą" 😉 Wydaje mi się że organizatorzy wolą przedstawić raczej różnorodność gatunkową niż poprawność geograficzną co w sumie łączy się z długoletnią działalnością danego Ogrodu oraz dostępnym miejscem w miarę jak Ogród się rozwija.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2019, 06:10:48 wysłana przez Roman M »
Pozdrawiam
Roman

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 28, 2019, 12:13:26 »
No właśnie tak się składa, że kilka dni temu wymieniałem komentarze z jakimś człowiekiem z Singapuru na temat uprawy Larryleachia i Pseudolithos w jego kraju i narzekał na warunki, że zbyt gorąco i wilgotno i rośliny nie rosną zbyt dobrze i często same z siebie zamierają ale sporo L. cactiforme mu kwitło. Co do samych kaktusów to przy małej amplitudzie rocznej i ciągłej wysokiej wilgotności powietrza dość trudno wymusić okres spoczynku. Taka Anglia do najsłoneczniejszych miejsc nie należy a widziałem w KEW i kilku prywatnych kolekcjach piękne ferokaktusy czy copiapoły z całkiem okazałym uciernieniem i bez śladu wyciągania.
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2019, 02:49:52 wysłana przez skullman »
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Z wizytą w Gardens by the Bay w Singapurze
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 01, 2019, 08:40:01 »
W porównaniu z innymi ogrodami rośliny wg mnie dobrze wyglądają - klimat wilgotny ale lepiej taki niż w kolekcjach europejskich. Pielęgnacja w kolekcji amatorskiej to często sprawdzanie stanu każdego kaktusa, na co pewnie w ogrodzie nie ma czasu , i to naturalne że wiele kaktusów w ogrodach bot. nie wygląda optymalnie.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą