Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: "Mieszko" i "Dobrawa" - Jaskółki u mnie (2018)  (Przeczytany 465 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
"Mieszko" i "Dobrawa" - Jaskółki u mnie (2018)
« dnia: Maja 31, 2018, 06:29:35 »
W maju zadomowiły się na mojej klatce schodowej dwie jaskółki - "Mieszko" i "Dobrawa". To pierwszy raz od ok. roku 1990 - gdy zainstalizowane zostały w naszej bramie domofony i jaskółki nie miały juz jak wlatywać. Teraz wlatują przez otwarte cały czas okno na klatce schodowej na 3 piętrze, i tamże zbudowały swoje gniazdo. Zbudowanie gniazda zajęło im ok. 2 tygodnie.

« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2018, 06:33:00 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: "Mieszko" i "Dobrawa" - Jaskółki u mnie (2018)
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 31, 2018, 06:32:24 »
Na pierwszym zdjęciu "Mieszko" - samczyk. Samczyki można odróżnić od samic po długich sterówkach ogona.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: "Mieszko" i "Dobrawa" - Jaskółki u mnie (2018)
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 31, 2018, 06:34:57 »
Na drugim zdjęciu stan gniazda na 31 maja - wygląda na to że już gotowe, czekam zatem na młode ! Jaskółki mają zwykle 2 lęgi w sezonie, każdy po 4-6 młodych.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: "Mieszko" i "Dobrawa" - Jaskółki u mnie (2018)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2018, 01:29:05 »
Wydaje mi się że jeszcze trochę pracy czeka twoje jaskolki , 😀gniazdo jeszcze nie jest w całości zabudowane
Pozdrawiam
Roman

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: "Mieszko" i "Dobrawa" - Jaskółki u mnie (2018)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 19, 2018, 11:17:49 »
tak, istotnie - to był dopiero zaczątek gniazda - teraz jest już zbudowane.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: "Mieszko" i "Dobrawa" - Jaskółki u mnie (2018)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 09, 2018, 10:34:55 »
Moje jaskółki mają młode - od dwóch tygodni. Własnie wtedy zauważyłem że stały się bardzo nerwowe gdy się w ich pobliżu pojawiałem, wygląda jednak na to że powoli się do mnie przyzwyczajają. wielokrotnie już byłem świadkiem karmienia młodych przez rodziców - muszę wam powiedzieć że to niesamowity, piękny widok. Niestety nie udało mi się jeszcze tego sfotografować. A same młode też wyglądają pięknie.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą