Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Co to za aloes  (Przeczytany 318 razy)

Offline Kiri27

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Co to za aloes
« dnia: Grudnia 30, 2017, 08:41:05 »
Witam! Niedawno kupiłam w biedronce aloesa, ale nie wiem co to za gatunek, może ktoś wie?

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co to za aloes
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 30, 2017, 08:58:23 »
Mała roślinka ale skoro z biedry to najpewniej Aloe aculeata, zobacz tylko czy pod tymi kamykami nie ma zwykłego torfu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2017, 09:00:47 wysłana przez skullman »
Sławek

Offline Kiri27

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co to za aloes
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 30, 2017, 09:17:32 »
Dziękuję za odpowiedź! Możliwe że to ten aloes choć kolor jest znacznie ciemniejszy niż na zdjęciach gatunku wyszukanych w google. No ale zobaczymy z czasem jak urosną (były dwie roślinki - już są rozsadzone i ziemia zmieniona, zawsze przesadzam zakupione rośliny, te z biedronki przesadzam od razu często mają niesamowice zasuszony torf, gdyby to nie były sukulenty to rośliny już dawno by padły)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co to za aloes
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 31, 2017, 01:35:46 »
Kolor zależy od warunków uprawy i ekspozycji, mam młode A. broomii i gdybyś porównała zdjęcia z lata i obecne to po kolorze to są dwie zupełnie inne rośliny.
Sławek