Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: karnegia olbrzymia Hodowla od nasiona  (Przeczytany 749 razy)

Offline Stachu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
karnegia olbrzymia Hodowla od nasiona
« dnia: Stycznia 06, 2017, 07:00:17 »
Witam proszę o pomoc z karnegia olbrzymia chciałbym hodować tego olbrzyma (wiem że u mnie nie będzie tak duży jak w naturze ale będzie bił na głowę inne kaktusy a nawet wszystkie rośliny jakie mam) mam 3 pytania:
1. Jak wysiać ten gatunek kaktusa i jak obchodzić się z nasionami i młodymi kaktusami?
2. Czy nasiona mają wysoką efektywność kiełkowania? (znalazłem zestaw 10 nasion na allegro myślałem czy to nie mało)
3. Jakie są wymagania dorosłych roślin? (jak często podlewać wiem że to kaktus ale nawet jego można ususzyć lub przelać, jaka gleba, jak duża doniczka, jakie nasłonecznienie, czy i w jakich warunkach zimować)

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Ewolucja Tworzy Różne niezwykłe organizmy

 Hoduję Sukulenty (grubosze, opuncje, eszewerie, gasterie, żywe kamienie i pachypodium) i Rośliny Mięsożerne

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: karnegia olbrzymia Hodowla od nasiona
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 07, 2017, 06:21:58 »
To bardzo wolno rosnący gatunek i zanim pobije cokolwiek miną długie lata.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: karnegia olbrzymia Hodowla od nasiona
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 12, 2017, 02:16:31 »
Stachu, szczerze mówiąc wątpię czy carnegia bedzie biła inne kaktusy na głowę - ona bardzo wolno rośnie i doczekanie się półmetrowej kolumienki zajmuje właściwie dziesiątki lat u nas.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: karnegia olbrzymia Hodowla od nasiona
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2017, 04:13:19 »
@Tomasz1, właściwie to nie tylko u nas.
@Stachu, najpierw ją wysiej i utrzymaj siewki do momentu pikowania. To łatwy gatunek w uprawie a wysiew jest standardowy. Osobiście czekałbym z wysiewem przynajmniej do początku marca.
Sławek