Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Potrzebna porada pomocy !  (Przeczytany 1835 razy)

Offline Raven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Potrzebna porada pomocy !
« dnia: Marca 17, 2015, 11:50:12 »
Witajcie szanowni forumowicze jestem początkującym hodowcą kaktusów właśnie przesadziłem moje kaktusy do większych doniczek  ziemią do uprawy kaktusów i moje pytanie jest takie czy moje roślinki mogą wrócić od razu na parapet.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2015, 08:43:04 wysłana przez gnet »
Krzysztof

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: POTRZEBNA PORADA POMOCY !!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 17, 2015, 01:14:35 »
A co masz na myśli pisząc "zmia do uprawy kaktusów"? Na parapet mogą le nie podlewaj przez tydzień albo dwa, w ogóle na większośc gatunków jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek podlewanie.
Sławek

Offline Raven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: POTRZEBNA PORADA POMOCY !!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 17, 2015, 03:36:44 »
Okey rozumiem i dzięki za odpowiedz a czy można spryskać lekko wodą chociaż czy zero wody przez tydzień lub dwa jak piszesz a pisząc ziemia do uprawy kaktusów miałem na myśli zakupioną w lokalnym sklepie ogrodniczym specjalną mieszankę torfu, perlitu i czegoś jeszcze taka specjalna ziemia do kaktusów pewnie wiesz o akie ziemie chodzi :)
Krzysztof

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: POTRZEBNA PORADA POMOCY !!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 17, 2015, 06:09:09 »
Sławkowi chodziło zapewne o to, że "ziemia do kaktusów" ze sklepu nie ma nic wspólnego z ziemią, w jakiej kaktusy rosnąć powinny. Gotowe podłoża to  praktycznie sam torf i trochę piasku, perlitu, ewentualnie keramzytu, a w czymś takim kaktus nie będzie czuł się dobrze. Podłoże w większej części powinno składać się z części mineralnych; musi być przepuszczalne i odpowiednio szybko przesychać, żeby system korzeniowy nie zaczął gnić.
Mateusz

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: POTRZEBNA PORADA POMOCY !!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 17, 2015, 07:41:30 »
zawsze jest tak samo / i proszę się nie obrażać / do takiego postępowania nie potrzeba wcale specjalistycznych porad
a jedynie troszkę własnej inwencji i samozaparcia , a sprawa stała by się bardzo prosta
jest taki przyjaciel , który we wszystkim pomoże , nazywa się Google  , inna sprawa że nawet na naszej stronie jest wszystko co jest potrzebne
żeby takich pytań nie zadawać -  http://www.kaktusy-sukulenty.pl/uprawa.htm

koledzy starają się zaraz coś odpisać , ale co można odpisać poprawnie jak nie wiadomo jak rośliny były do tej pory prowadzone ,
jakie to są rośliny , nawet prostego zdjęcia nie ma żeby można było coś poradzić

tak więc najlepiej jak pytający dostanie kilka linków do przeczytania 
a może wstawić temat pt; " Zanim zapytasz , przeczytaj " i tam kilka linków do ciekawych najprostszych porad
uprawa , siew , podłoże ... itp

przypomnijcie sobie ile razy już pisaliście to samo bo zaś ktoś nowy zapytał o to samo

a teraz ; Witaj Raven w szalonej grupie ludzi pozytywnie zakręconych     

przeglądnij sobie i poczytaj całe forum  , jak nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytanie to uwierz mi
na 100% ktoś zawsze Ci odpowie na pytanie
Andrzej

Offline Raven

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: POTRZEBNA PORADA POMOCY !!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 17, 2015, 10:09:52 »
eheh spoczko wiem, że takie pytania irytują obiecuję w dłużej wolnej chwili zanurzyć się w tematy forum i pewnie dowiem się wielu odpowiedzi dzięki za powitanie :)
Krzysztof

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: POTRZEBNA PORADA POMOCY !!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 22, 2015, 12:56:05 »
Mam prośbę, abyś nie pisał CAPS LOCKIEM - "krzyczenie" na forum przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą