Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Referendum  (Przeczytany 1417 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Referendum
« dnia: Września 04, 2015, 07:06:12 »
Witajcie
W niedzielę referendum. Ponieważ dawno już nie było na naszym forum kampanii, pozwalam sobie ją otworzyć :) i powiedzieć, że
pójdę na nie i zagłosuję za JOW-ami. Jestem zwolennikiem JOW -ów dlatego że dają szansę na zmianę strasznego systemu politycznego w Polsce, który okazuje się wysoce nieefektywny dla naszego kraju. Jestem także zwolennikiem Ruchu Kukiza.
Polecam przy okazji świetny wywiad z Pawłem Kukizem http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jesli-sie-nie-uda-rzuce-mandatem-Ostatni-wywiad-Pawla-Kukiza-przed-referendum,wid,17822809,wiadomosc.html?ticaid=11586a
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Referendum
« Odpowiedź #1 dnia: Września 04, 2015, 09:18:25 »
Niestety nie zgadzam się z opinią jakoby jednomandatowe okręgi wyborcze były panaceum na chorobę toczące Polskę. Wręcz przeciwnie, to spolaryzuje scenę polityczną i tylko utrwali dwuwładzę największych partii. Jakimś dziwnym trafem nikt nie napomknął nawet o prawdziwym moim zdaniem źródle polskiej patologii czyli o listach krajowych. Chora jest w Polsce ordynacja wyborcza ale JOW-y nie są żadnym rozwiązaniem problemu choć wielu je tak właśnie kreuje. Jakimś dziwnym trafem nikt nawet nie napomknął o likwidacji list krajowych.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Referendum
« Odpowiedź #2 dnia: Września 04, 2015, 11:55:19 »
Jowy oczywiście nie są panaceum, oczym Kukiz też mówi, lecz dają szansę. W tej chwili szansy na zmianę jakości klasy politycznej, przynajmnej jej większości nie ma. Wprowadzenie JOwów oczywiście likwiduje listy krajowe. JOwy to oczywiście także niebezpieczeństwa ale zalet jest wg mnie więcej. Moje główne argumenty to: po pierwsze - głosowanie na ludzi, a więc nawet jeśłi to będą te same partie, to będzie już innaa "rasa" polityków, bowiem żeby wygrać w okregu trzeba dostać nie kilkanascie ale kilkadziesiąt procent glosow, czyli muszą byc to ludzie coś sobą reprezentujacy - nie wystarczy kilka procent głosów były ubeków czy partyjnych bonzów zeby taki Miller przeszedł, nie wystarczy kilka procent ciot zeby został wybrany Palikot, itp. Po drugie - okręgi są małe, czyli łatiej kandydatowi dotrzeć do wyborców, kampania odbywa się na poziomie lokalnym, co obniza siłę razenia przekłamu reżimowych mediów. Mniej mediokracji, więcej demokracji.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Referendum
« Odpowiedź #3 dnia: Września 05, 2015, 12:09:31 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Referendum
« Odpowiedź #4 dnia: Września 06, 2015, 10:57:15 »
Mimo że jestem za JOWami, nie byłem na referendum. To była platformerska hucpa i po namysle z całą świadomością ją zbojkotowałem jako ogloszoną tylko po to by Komorowski wygrał wybory -  nie miałem zamiaru brać udziału w platformerskiej imprezie. Drugim powodem mojego bojkotu referendum Komorowskiego było oburzenie na podwójne standardy stosowane przez senat - t.j. odrzucenie wniosku o drugie referendum. Owetuję sobe w czasie wyborów parlamentarnych ! :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą