Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: chora siewka aloe barberae - raport  (Przeczytany 1286 razy)

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
chora siewka aloe barberae - raport
« dnia: Marca 09, 2015, 06:04:28 »
Zdjęcie pierwsze było zrobione 8 dni temu, zauważyłem niepokojące objawy dzisiaj na siewce - uchyliłem troche wieczko - co jeszcze mogę zrobić i czy ta siewka ma szanse na przetrwanie? Widać jak czernieje od spodu, tydzień temu jeszcze miała sie dobrze; czy to może mieć związek z tym, że rozszczelniłem naczynie i powoli dopuszczam świeże powietrze? Czy może zrobiłem to za późno i coś już wyniszcza siewkę? Czy jest sens czymś pryskać?

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: chora siewka aloe barberae - raport
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 09, 2015, 07:30:08 »
ja mogę Ci jedynie napisać co bym zrobił z siewką kaktusa , bo sukulentów nie siałem ...

na pewno nie jest to wina otwierania / pod warunkiem ze nie wpadało do środka zimne powietrze / chyba ze przeciągu
siewki wewnątrz maja jakąś stałą temperaturę , wilgotność ,i nie ma przeciągów , jeżeli wew było bardzo wilgotno a wpuściłeś sporo zimnego powietrza to już jest powód do choroby   
tak czy siak na pewno należy teraz otworzyć , utrzymać wysoką temperaturę i posuszyć podłoże
można opryskać na grzyba , tylko ze to działa jedynie na grzyby i pleśnie atakujące roślinę zewnątrz a nie takie zaciemnienia które mogły by swiadczyc ze jakaś zgnilizna jest juz wew siewki , taki oprysk moze sie przydać jezeli sa tam jeszcze nieskiełkowane nasiona

Andrzej

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: chora siewka aloe barberae - raport
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 09, 2015, 08:17:35 »
Na dwoje babka wróżyła. Myślę, że nasiono powinno być głębiej posadzone. Przysyp delikatnie jakimś drobnym żwirkiem tą ciemną część.

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: chora siewka aloe barberae - raport
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 09, 2015, 09:21:11 »
Myślicie żeby całkowicie odsłonić wieczko? Posypałem drobnym żwirkiem bo właśnie pikowałem jednoroczne ferki - nie wpadało tam zimne powietrze z przeciagu, temp jest około 28/20 stopni non stop; tak, są tam jeszcze nie skiełkowane nasiona