Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Gdzie kupujecie nasiona kaktusów i sukulentów?  (Przeczytany 2800 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Gdzie kupujecie nasiona kaktusów i sukulentów?
« dnia: Listopada 26, 2014, 07:13:56 »
Jak wyżej. tych co wysiewają kaktusy - proszę o wasze informacje, opinie o sprzedawcach, itp.

Ja mam trochę doświadczeń - kupowałem w Meas Garden, SuccSeed, u czachów (m.in. Pavel Hertus), i generalnie byłem zadowolony.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Dziuber

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupujecie nasiona kaktusów i sukulentów?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 26, 2014, 07:53:37 »
Ja w tym roku kupowałem w:

Dohnalik - średnio, część wschodzi przeciętnie, część kiepsko, mało co bardzo dobrze, długi czas oczekiwania na nasiona, zwykle dużej części zamówienia brakuje
PTMK - w tym roku po raz pierwszy po kilkuletniej przerwie, przed przerwą było tak sobie, zobaczymy jak będzie teraz, jako jedyne źródło podaje wiek nasion, w tym roku wybór jak nigdy wcześniej, cena bardzo niska, porcje duże
MesaGarden - duży wybór, zawsze bardzo dobra kiełkowalność, umiarkowane ceny, dość szybka realizacja zamówienia, jak będzie w tym roku zobaczymy, dziś dotarły nasiona
Turbiniac - bardzo szybka realizacja, fajne ceny, co do kiełkowalności, to na razie wysiałem tylko kilka porcji i jest dobrze,

i jeszcze pojedyncze porcje w kilu innych źródłach

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupujecie nasiona kaktusów i sukulentów?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 27, 2014, 01:14:26 »
No to trzeba będzie sprawdzić turbiniaca - jeśli nasionka takie jak roślinki, to warto :)
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupujecie nasiona kaktusów i sukulentów?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 27, 2014, 06:44:52 »
Jak do tej pory kupowałem w Koehres Kakteen (Było to zamówienie grupowe. Swoich nasion jeszcze nie wysiewałem, ale osoby, które zamawiały nasiona sukulentów narzekały na kiełkowalność - głównie pachypodiów.  Sama realizacja zamówienia szybka i bez żadnych problemów.) i od T. Blaczkowskiego (Świeże nasiona, porcje większe niż deklarowane, bardzo dobre wschody).

Mogę też polecić sklep ExoticGarten. Wprawdzie zamawiałem rośliny, a nie nasiona, niemniej realizacja zamówienia błyskawiczna.
Mateusz

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupujecie nasiona kaktusów i sukulentów?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 27, 2014, 09:21:43 »
Koehres to ceniona firma nasienna, z tym że nasiona trochę drogie, podobnie zresztą jak wszystko co kaktusiarskie w Niemczech.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupujecie nasiona kaktusów i sukulentów?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2014, 07:42:36 »
Akurat ceny tych, które ja kupowałem nie były tragiczne - praktycznie wszystko w granicach 1€ za porcję. Epifity droższe -  1,6 € za około 10 nasion. 
Mateusz

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Gdzie kupujecie nasiona kaktusów i sukulentów?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 28, 2014, 10:16:03 »
koehres - astro miałem słabe wschody generalnie, z ferakami było dużo lepiej - pewnie zależne od tego ilu letnie nasiona się trafiły
PTMK - wziąłem raz i byłem zadowolony, duży procent wschodów

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupujecie nasiona kaktusów i sukulentów?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 23, 2014, 12:33:13 »
Trochę kumoterstwa - jeśli będziecie chcieli wysiewać chilijczyki to polecam nasiona z numerami polowymi JA (Juan Acosta) - mój znajomy z Chile. Jego nasiona są teraz bardzo powszechne wśród sprzedawców, bo Juan jest naturszczykiem - mieszka na miejscu, zna się na poszczególnych gatunkach i na bieżąco robiąc kursy po kaktusowych Chile.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2014, 10:14:55 wysłana przez gnet »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Gdzie kupujecie nasiona kaktusów i sukulentów?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 23, 2014, 12:40:50 »
i tak wyginęły dinozaury ................... :)
Andrzej