Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: chwasty w marketach  (Przeczytany 2404 razy)

Offline mroofka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: +10/-0
    • Zobacz profil
chwasty w marketach
« dnia: Listopada 19, 2014, 02:03:32 »
kilka zdjęć robionych telefonem (więc jakość nieciekawa) z LM

« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2014, 09:08:05 wysłana przez gnet »
magda

Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: chwasty w marketach
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 19, 2014, 09:10:16 »
Tutaj raczej rarytasów nie widać, ale czasami w LR można spotkać ciekawostki w dosyć atrakcyjnych cenach.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: chwasty w marketach
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 19, 2014, 09:20:57 »
Oj tam zaraz rarytasów, kilka roślin bym wziął, są moje ulobione astro, grusony, i kilka innych niż mammilarki by się znalazło. Przy odrobinie chęci można wychować je na porządne kaktusy.
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: chwasty w marketach
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 19, 2014, 09:38:21 »
Jest Ferocactus pilosus - on zawsze ładie wygląda z uwagi na czerwone ciernie, które pozostają czerwone nawet w uprawie komercyjnej. Dziś byłem w kastoramie - kaktusów mało, i prawie wszystkie z pomalowanymi cierniami - nie tylko grusony ale i większosć innych.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline mroofka

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: +10/-0
    • Zobacz profil
Odp: chwasty w marketach
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 19, 2014, 09:42:13 »
Mnie się bardzo podoba ta mammillaria na ostatnim zdjęciu-białe ciernie, 4 w jednej doniczce
magda

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: chwasty w marketach
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 19, 2014, 09:50:17 »
Jakakolwiek by nie była, to pewnie ta wyhodowana przez hodowcę-kaktusiarza tych cierni ma więcej i bardziej białe.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: chwasty w marketach
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 20, 2014, 12:23:09 »
Początkujący znalazłby coś tutaj dla siebie, nie jest źle - ja jednak nic bym z tego nie wziął bo co mnie interesuję to tutaj nie ma, a resztę już mam.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: chwasty w marketach
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 20, 2014, 05:05:19 »
E tam, niektóre mam po kilka i jeszcze po jednej niedawno dokupiłem i pewnie jeszcze niejedną dokupię. Ja tam takie na przykład A. ornatum mogę mieć do oporu, byle miejsce na parapecie było.
Sławek

Offline dorsiger

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: +13/-0
    • Zobacz profil
Odp: chwasty w marketach
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 24, 2014, 02:46:13 »
Ja też swojego czasu kupiłem kilka marketowców: 4 gymno i H. aureispina. Po 2 sezonach rośliny wyglądają bardzo przyzwoicie. Z hildewinterą było sporo przebojów z wełnowcami, ale na dworze roślina nadrobiła braki i wszystko jest ok.
Mateusz

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: chwasty w marketach
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 27, 2014, 09:27:21 »
Osobiście wyznaję tezę że jeden sezon dobrej uprawy przywraca kaktusa do normalności jeśłi chodzi o wygląd i zdrowie..
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą