Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: chory kaktus  (Przeczytany 1610 razy)

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
chory kaktus
« dnia: Października 11, 2014, 04:00:35 »
Zauważyłem problem - to jest zdjęcie roksybii, w tamtym roku to było tylko przypalenie - teraz na jesieni zrobiła się z tego dziura, którą dziś opryskałem środkiem na walkę z grzybem. Temperatury u mnie nocami dochodzą już w pobliże zera, kaktus nie jest już podlewany od września - co jeszcze mógłbym dla niego zrobić? roślina młoda, 4 letnia i jedyna w kolekcji więc mi szczególnie szkoda.
Rośliny te nie lubią jakichkolwiek przymrozków i zastanawiam się czy przeniesienie już do mieszkania mogłoby jej pomóc - czy nadal trzymać ją pod foliakiem jakoże pogoda u mnie znowu bardziej letnia niż zimowa.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: chory kaktus
« Odpowiedź #1 dnia: Października 18, 2014, 05:03:37 »
Cześć,
nie znam takiego rodzaju kaktusa, mógłbyś napisać coś o nim więcej lub ewentualnie poprawić nazwę? Czy chodzi może o Rooksbya euphorbioides?
Myślę, że przeniesienie w miejsce, gdzie panuje mniejsza wilgotność powietrza powinno pomóc.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2014, 05:11:25 wysłana przez BOB »
Pozdrawiam,
Michał

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: chory kaktus
« Odpowiedź #2 dnia: Października 18, 2014, 08:26:01 »
Witam, jeśłi to Rooksbya to powinna mieć diść ciepło - to raczej ciepłolub - 0 stopni to  za nisko - w jej środowisku nie ma przymrozków, więc sądzę że to może być spowodowane jesiennym chłodem i wilgocią.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: chory kaktus
« Odpowiedź #3 dnia: Października 25, 2014, 05:16:53 »
Tak, to jest ten kaktus - już jest u mnie na parapecie koło szyby za parawanem, mam nadzieję że pomoże.