Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: allegro ciekawe ferki  (Przeczytany 1584 razy)

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
allegro ciekawe ferki
« dnia: Grudnia 27, 2014, 10:54:15 »
Na allegro pojawiły się stare, świetne ferocactusy - sprzedający Przetas, warto wziąść, szczególnie dwie pierwsze pozycje jeśli ktoś nie chce czekać np. na cylindreceusa całe życie  :D :

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=16022&us_id=13818930

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: allegro ciekawe ferki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 27, 2014, 05:25:40 »
jaja jakieś i kpina z kaktusiarzy
to po prostu naciągacz jakiś

te feraki co sprzedaje po 60 pln to ja dwa kupiłem w tym roku po max 20/25 pln

a te większe ???  w Praktikerze stoją po 89 pln  feraki o średnicy ok 20/25 cm   

to jest Holandia , rośliny bez opisu a gość szuka co najmniej 3krotnej przebitki 
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: allegro ciekawe ferki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 27, 2014, 05:45:46 »
Również odradzam, dwa pierwsze mozna  kupić dużo taniej za graicą, a następne są sfotografowane tak, by sprawialy wrażernie dużych, podczas gdy są to w sumie niewielkie rośliny. Pozatym ten sprzedający jest wyjątkowo i podejrzanie lakoniczny, z moich doświadczen wynika że nie należy takim osobom ufać.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: allegro ciekawe ferki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 27, 2014, 09:05:07 »
Pokonwersowałem z jegomościem i rzeczywiście jeśli ktoś szuka sprawdzonego pochodzenia i pewności to pomyłka - dobre dla kogoś kto nie przywiązuje wagi zbytnio do kaktusów, w dodatku emoryi  oraz histrix na coś cierpią, szczególnie ten pierwszy - sprzedający nie zna również  synonimów kaktusów ponieważ zdziwił się skąd wziąłem nazwy peninsulae oraz cylindraceus jak przecież on sprzedaje acanthodes i herrerae  :D

Poza tym ceny także robią swoje - ale dwie pierwsze fotki za pierwszym razem mogą robić wrażenie.

Ostatecznie popieram moich kolegów z poprzednich postów.