Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: na ratunek aloesowi  (Przeczytany 1456 razy)

Offline Czuku

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
na ratunek aloesowi
« dnia: Września 04, 2014, 07:03:25 »
Witam,
aloes hoduje od 2-3lat z sadzonki i wszystko było dobrze, był zieloniutki, pełen życia, rósł jak na drożdżach, aż nagle ok 0.5roku temu zaczął żółknąć i zwijają my się liście, a potem usychają lekko...
1) częstsze podlewanie nie pomogło
2) rzadsze podlewanie nie pomogło
3) jestem w kropce bo jest coraz gorzej, a przyczyny brak...

Proszę o pomoc, bo nie wiem czy to się da zatrzymać, a najlepiej cofnąć.

czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: na ratunek aloesowi
« Odpowiedź #1 dnia: Września 04, 2014, 07:36:32 »
ten faktycznie stoi w wodzie a aloesy to sukulenty i lepiej jak długo mają sucho niż mogą być przelane przy niskiej temperaturze . A stanie przy szybie okiennej nie gwarantuje w nocy wysokiej temperatury . Na moje oko to trzeba by to przesuszyć , ale teraz to proces raczej kilku dniowy a czasu nie ma  , wiec może wyjąć i troszkę otrzepać z  mokrej ziemi  , podsuszyć papierowymi ręcznikami  i ponownie włozyć do doniczki uzupełniając suchym podłożem , to sporo przyspieszy osuszenie podłoża . Jeżeli powodem jest przelanie to można mu pomóc
jeżeli przyczyna jest inna to nie wiem co Ci poradzić
Andrzej

Offline Czuku

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: na ratunek aloesowi
« Odpowiedź #2 dnia: Września 04, 2014, 11:40:12 »
przesuszany już był, tak jak napisałam, więc to raczej nie to...też niestety nie wiem co mu może być dlatego pomyślałam, że ludzie z o wiele większym ode mnie doświadczeniem w temacie coś pomogą :)

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: na ratunek aloesowi
« Odpowiedź #3 dnia: Września 05, 2014, 12:06:42 »
to czemu stoi po kolana w wodzie ??? czy mamy upały po 35 C ???
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: na ratunek aloesowi
« Odpowiedź #4 dnia: Września 05, 2014, 03:06:56 »
Zobacz czy siedzi twardo w podłożu, jeśli nie to wyjmij z doniczki i oczyść z "substratu" i zobacz czy nie pogniły korzenie albo pęd. Jeśli siedzi twardo to też go wyjmij.
Sławek