Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Czeski sprzedawca  (Przeczytany 3120 razy)

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Czeski sprzedawca
« dnia: Kwietnia 08, 2014, 11:43:20 »
jak już ktoś o nim pisał to przepraszam za powtórkę
www.karel-rys.cz
fajne obrazki i niezła kolekcja
i nowy cennik roślin / nie najtańsze /

[załącznik usunięty przez administratora]
Andrzej

Offline janek2

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czeski sprzedawca
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 10, 2014, 07:25:05 »
Na zdjęciu widać kolekcję naprawdę imponujących ariocarpusów. Fajnie że można odwiedzić kolekcję i kupić rośliny na miejscu.

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Czeski sprzedawca
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 14, 2014, 07:05:18 »
Czeski sprzedawca 2 - krótka historia
na stronie ; http://www.gerardo.cz/en/   17,11,2013 zamówiłem ok 20 gat. kaktusów aztekium , astrophytum , ariocarpus i lophophora , na drugi dzień wysłałem kasę
24,11,2013 napisali ze wysłali mi nasiona , myślałęmże nasiona już nie dotrą ale przesyłka dotarła do mnie 7,12,2013 .
I .... okazało się że nie dostałem 5 opakowań z nasionami 3x Ariocarpus i 2x Aztekium hintoni . Troche się wkurzyłem , napisałem do nich ale nie odpisali .
pisałem maile , nawet wysłałem list pocztą i nic , tak było do końca marca . Wtedy odezwał się Tomas Dolezal , wspólnik Gerardo , przeprosił za braki
i właśnie dziś dostałem brakujące nasiona  . Ogólnie to jestem zadowolony z całej akcji , bo nasiona wcale nie takie droge i do tego ciekawe .


[załącznik usunięty przez administratora]
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Czeski sprzedawca
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 20, 2014, 09:25:52 »
witaj
To dobra rada dla innych ze trzeba jednak ostroznie z wysylaniem pieniazkow poniewaz nie zawsze wszystko jest na stanie. Pewnie dlatego ze zamawiales pod koniec sezonu niektorych pozycji moglo nie byc i teraz doslali gdy juz maja nowa ofertę. Najlepiej prosic o potwierdzenie zamowienia i ceny i dopiero potem wysylac pieniazki. Wiem ze czasem potwierdzenie troche trwa pewnie dlatego ze nie wszystkie pozycje trzymaja przy sobie tylko nasiona sa wciąż u tego kto je oferuje.

pozdrawiam
Tomasz
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline lofoforek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
    • Silikony Marcolla
Odp: Czeski sprzedawca
« Odpowiedź #4 dnia: Września 23, 2014, 05:27:42 »
A czy ktoś już kupował u tego sprzedawcy? http://www.cactus-hobby.eu/index.htm
Chodzi mi o rośliny (w sensie nie nasiona)
Pozdrawiam
Piotr

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Czeski sprzedawca
« Odpowiedź #5 dnia: Września 23, 2014, 09:06:53 »
nie używałem ... :)
Andrzej

Offline Dziuber

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czeski sprzedawca
« Odpowiedź #6 dnia: Września 23, 2014, 09:24:18 »
Witam

To sklep Dohnalika. Kupowałem tam nasiona kilkakrotnie. Czas oczekiwania na realizację to kilka miesięcy, Zwykle czegoś brakuje, nawet do 20% zamówienia, co dziwne bo zwykle zamawiam zaraz po pojawieniu się nowego cennika. Większość nasion kiełkuje bez problemu, jednak zawsze trafiają się nasiona ewidentnie stare, nie kiełkujące w ogóle (jakieś 10%).
Niewątpliwe sporą zaletą są niskie ceny.

Pozdrawiam
Krzysztof

Offline lofoforek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
    • Silikony Marcolla
Odp: Czeski sprzedawca
« Odpowiedź #7 dnia: Września 23, 2014, 09:30:24 »
Dzięki Krzysztof.
A czy ktoś kupował u niego rośliny?
Rzeczywiście ceny są atrakcyjne i zastanawiam się nad zakupem
Pozdrawiam
Piotr

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Czeski sprzedawca
« Odpowiedź #8 dnia: Września 23, 2014, 09:40:05 »
Witaj Krzysiek na naszym forum
Ja spotkałem się z opinią że kaktusiarzy z Polski nie traktuje priorytetowo, i z kikoma innymi o tym że nasiona są gorze niż czeska przeciętna.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline lofoforek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
    • Silikony Marcolla
Odp: Czeski sprzedawca
« Odpowiedź #9 dnia: Września 25, 2014, 05:01:21 »
Chyba faktycznie... :( Wysłałem 3 dni temu pytanie co wchodzi w skład zestawów promocyjnych i otrzymałem odpowiedź, że mają szeroki wachlarz roślin. A na prośbę o uszczegółowienie - cisza
Pozdrawiam
Piotr