Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Sukulent-krab i inne... - identyfikacja  (Przeczytany 944 razy)

Offline somara123

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Sukulent-krab i inne... - identyfikacja
« dnia: Sierpnia 18, 2014, 03:16:59 »
Witam wszystkich  :)
Jako pierwszy post na forum, prosiłabym o identyfikację sukulentów, które zalegają na parapecie od dawien dawna, jednak nie znam ich a chciałabym zapewnić im dobre warunki. Wolałabym, aby nie skończyły jak uszy Shreka, których miałam dwie roślinki, a obydwie zginęły  :(
1) sukulent-krab, który, dopóki nie wystawiłam go na zewnątrz nie rósł, a teraz widać jak wygląda. Zastanawia mnie też, czy z tego małego 'odrostu' można zrobić sadzonkę?
2) jeden z dwóch moich dużych roślinek. Niestety, ostatnio zaczął więdnąć, już przed pojawieniem się pokrzywy i nie wiem czym jest to spowodowane. Podejrzewam, że to może być efekt przesadzenia.  :( A co do gościa w doniczce, podoba mu się tu, bardzo szybko wzrósł. Czy pokrzywa może przeszkadzać roślince? Jak (chyba) widać na zdjęciu z ręką, puszcza 'włoski'
3) mały kaktusik zakupiony na wystawie sukulentów przy miejskiej palmiarni. Zdaje mi się, że był zakupiony z kwiatem, lecz od tego czasu nic. Jeśli chodzi o żółte plamy, zareagował tak na słońce. Na ostatnim zdjęciu pokazane, jak obrosły go (prawie zwiędnięte) kwiaty mojej mamy. Jemu się podoba, bo cień, im wygodnie, bo wyżej i bliżej do słońca  ;)

http://pokazywarka.pl/e2ic20/

Ło matko, ale się rozpisałam   :-\  Mam nadzieję, że to nic nie szkodzi, a także że roślinki będą łatwe w rozpoznaniu.
Pozdrawiam, somara

Ps. Zdjęcia w pokazywarce, bo się wszystkie nie zmieściły

Offline Marcintgs1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: +24/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusy i sukulenty
Odp: Sukulent-krab i inne... - identyfikacja
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 18, 2014, 03:35:06 »
zdjecie nr 2 - jakaś mutacja aloe mitriformis?

Koledzy lepiej się wypowiedzą.

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Sukulent-krab i inne... - identyfikacja
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 18, 2014, 08:51:18 »
pierwsze to Austrocylindropuntia subulata
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Sukulent-krab i inne... - identyfikacja
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 28, 2014, 01:24:45 »
Cześć,
somara123, na przyszłość postaraj się umieszczać zdjęcia w innym serwisie hostingowych, ponieważ dołączone fotografie już wygasły i nie można ich obejrzeć.
Pozdrawiam,
Michał