Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Co może Ci się przytrafić na zakupach ...... - wełnowce  (Przeczytany 2263 razy)

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Co może Ci się przytrafić jak kupisz rośliny w markecie / jakiekolwiek rośliny / ...... - wełnowce

jakiś czas temu w markecie dużej sieci zobaczyłem to .... foto
nie mogłem uwierzyć że to jest możliwe , więc zrobiłem te fotki , nienajlepsze bo telefonem
po paru dniach te rośliny zniknęły , ale może kilka osób je kupiło , a wtedy zaraza w domu pewna
a że zazwyczaj wszystkie rośliny w marketach stoją razem i blisko siebie , czyli kaktusy też
tak więc czy coś widać czy nie , kwarantanna jest konieczna

[załącznik usunięty przez administratora]
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Co może Ci się przytrafić na zakupach ...... - wełnowce
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 01, 2014, 09:09:53 »
Tu pojawia sie pytanie o pracownikow klepu - pewnie to osoby kompletnie olewajace sobie wszystko, albo kompletnie nie interesujace sie co sprzedaja. Niestety ja tez zauwazalem ze czasem przy kompletnnycm psuciu sie kaktusow - czy to przez welnowce, czy to przez gnicie, brak bylo reakcji.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Co może Ci się przytrafić na zakupach ...... - wełnowce
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 01, 2014, 09:17:08 »
pewnie gdybyś zarabiał tyle co obsługa tych marketów , to też nie wiele ponad obowiązki byś nie robił . Ludzie tam pracujący nie mają motywacji to dawania czegoś od siebie i wcale im się nie dziwię . Ale jest też sporo analfabetów botanicznych dla których to co łazi po roślinach to super dodatek ,
nie maja ludzie pojęcia ze to są szkodniki .   
Andrzej

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Co może Ci się przytrafić na zakupach ...... - wełnowce
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 06, 2014, 02:25:44 »
Pięne okazy, myślę, że niejeden entomolog zatrzymałby się przy tych dracenach na dłużej ;) Ja jakiś czas temu przyniosłem też roślinkę, wyciągnołęm z doniczki a tam równiutko poukładane żółtawe kokony wielkości połowy łebka od zapałki... Fotki nie zrobiłem a szkoda. Cóż, bieżąca woda, miska i mycie korzeni... Standard przed pierwszym przesadzeniem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2014, 01:10:56 wysłana przez skullman »
Sławek

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Co może Ci się przytrafić na zakupach ...... - wełnowce
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 06, 2014, 10:33:56 »
w korzeniach to jeszcze jest do przełknięcia , zwłaszcza jak Cię roślina w ogóle nie interesuje , to nie zwracasz uwagi , a te tutaj były dosych wysokie ok 40/50 cm
i były całe z dołu do góry oblepione wełnowcami ,przecież to się lepi do rąk , a na dodatek tak wyglądał cały regał 
jak się dobrze wpatrzeć w fotkę to widać na następnych roślinach to samo , to już nie jest zaniedbanie pracowników
to jest świństwo dostawcy
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Co może Ci się przytrafić na zakupach ...... - wełnowce
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 07, 2014, 01:42:21 »
Sądzę ze to nie wina dostawcy - dostawa idzie szybko bo inaczej rośłiny by ucieroiały. Coś się zawsze przypęta, ale oblepić całą roślinę to na to trzeba czasu. Sądzę że to dziedostwo i totalne olewactwo pracowników. Nie zgadzam się z Kryzysem że każdy tak by pracował - oczywiście demotywujące są niskie zarobki, ale tkie olewaqctwo to po prostu prymityw - gdzaie im w głowie rośliny, gdy w telewizorze zbliża się kolejny odcinek tańca z gwiazdami albo big brothera.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Co może Ci się przytrafić na zakupach ...... - wełnowce
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 07, 2014, 02:42:25 »
każda teoria może być prawdziwa , no i może pracownicy nie maja pojęcia co to jest wełnowiec 
Andrzej