Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Gérard Ardisson  (Przeczytany 957 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Gérard Ardisson
« dnia: Września 01, 2015, 11:26:21 »
Z wielkim smutkiem dowiedziałem się, że w zeszłym roku zmarł profesor Gérard Ardisson, mój francuski kaktusowy przyjaciel, który pisał dawno temu artykuły do czasopisma Kaktusy i Inne. Gerard należał do najbardziej znanych kaktusiarzy francuskich, miał olbrzymią kolekcję, nastawioną na kaktusy brazylijskie, kubańskie oraz kolumnowe. Stworzył niesamowicie bogatą stronę kaktusową - z mnóstwem zdjęć kaktusów zarówno ze stanowisk naturalnych, jak i z kolekcji - sdwojej i innych, a miał ją naprawdę bardzo bogatą, z mnóstwem starszych kaktusów, w tym wielu kolumnowych, których nigdzie indziej nie można bylo znaleźć. Bardzo miły i fajny facet, kaktusiarstwo francuskie z pewnością poniosło dużą stratę.
Wieczny odpoczynek...

« Ostatnia zmiana: Września 02, 2015, 02:02:07 wysłana przez BOB »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Gérard Ardisson
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2015, 02:04:37 »
Jego strona internetowa i to co robił od zawsze stanowiła wielki wkład w kształtowanie, upiększanie obrazu i promowanie uprawy kaktusów. Będzie nam go brakowało..
Pozdrawiam,
Michał