Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Kilka zadumań nad uprawą Copiapoa  (Przeczytany 1179 razy)

Offline Tomasz1

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Kilka zadumań nad uprawą Copiapoa
« dnia: Kwietnia 26, 2014, 04:32:23 »
Jak zauważyłem na zdjęciach w internecie, wiele Copiapoł ma wydłużone korpusy. Prawdopodobnie są to rośliny" parapeciarzy". Copiapoy, oprócz pewnej ilości nasłonecznienia bezpośredniego,  potrzebują dużo rozproszonego światła, którego egzemplarze balkonowe czy parapetowe otrzymują mniej niż szklarniowe. Jaka jest rada na to aby parapetowe Copiapoy przypominały kształtem rośliny w naturze? Myślę, że przede wszystkim nie dopuszczenie by zaczęły "rosnąć na zimowisku" - sytuacji kiedy na początku wiosny Copiapoy ruszają zbyt wcześnie ze wzrostem gdy słońca nie jest jeszcze zbyt dużo. Podobnie copiapoy mają tendencję do wzrostu jesiennego - jeśli nie mają na to warunków odpowiedniego oświetlenia należy pamiętać o wymuszeniu przez chłód i suchą atmosferę spoczynku.
       Kiedy już Copiapoy się mocno zdeformują nie należy się zbytnio tym przejmować  - w naturze ich pędy często rosną w różnych dziwnych pozycjach i czasem boczne pędy są wydłużone.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2014, 09:15:26 wysłana przez gnet »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą