Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Jak powiększyć kaktusika w trzy dni ..... ??  (Przeczytany 1253 razy)

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Jak powiększyć kaktusika w trzy dni ..... ??
« dnia: Października 16, 2014, 12:48:58 »
trzeba go po prostu dobrze podlać ..... :)

to taki malutki Turbinicarpus , który szykował się już do zimowego snu
a mnie przyszło do głowy żeby tą zimę inaczej przetrwał
postanowiłem go obudzić , wstawiłem do akwarium z siewkami pod świetlówki i do wysokiej temperatury
postał tak ze trzy dni i go podlałem
jak zobaczyłem ze coś ruszyło zacząłem robić fotki
co z tego wyszło .... ?? jutro wkleję fotki :)
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2014, 10:18:10 wysłana przez Kryzys »
Andrzej

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Jak powiększyć kaktusika w trzy dni ..... ??
« Odpowiedź #1 dnia: Października 16, 2014, 10:20:46 »
i żeby była jasność ......
on nie urósł tyle w trzy dni ,
on się dobrze napił wody
zdjęcie zrobiłem na drugi dzień po podlaniu , ale dzień wcześniej jego wierzchołek był prawie równy z podłożem
nawet nie przypuszczałem ze w tak krótkim czasie turbinek potrafi zwiększyć swoja objętość ponad dwukrotnie 
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2014, 10:26:14 wysłana przez Kryzys »
Andrzej

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Jak powiększyć kaktusika w trzy dni ..... ??
« Odpowiedź #2 dnia: Października 16, 2014, 11:41:17 »
Można prosić jego nazwę?
Szczerze mówiąc dla mnie to normalne że tak mały kaktus tak zwiększa swą objętosć - jednym z czynników na pewno jest chłonięcie wilgoci z powietrza, które siewki mają lepiej opanowane niż starsze kaktusy.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Kryzys

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: +43/-4
    • Zobacz profil
Odp: Jak powiększyć kaktusika w trzy dni ..... ??
« Odpowiedź #3 dnia: Października 16, 2014, 08:11:18 »
sam chciałbym wiedzieć jak to to się nazywa
musi podrosnąć
samo się wysiało , nie bardzo wiem kiedy , gdzieś w lipcu czy sierpniu jak przesadzałem  starsze większe rośliny
to okazało się że jest tam siewka , kiedyś w tej okolicy rosła Pelecyphora pectinata
ale jakoś nie zauważyłem żeby kiedykolwiek zawiązała owoc , kwiaty po przekwitnięciu
zazwyczaj szybko spadały .
I dla tego bardziej bym się skłaniał do Turbinicarpus pseudomacrochele dla tego że te wiązały owoce , ale znów nie rosły w okolicy
były w innym pojemniku ok 1m dalej . Licho nie śpi , może jakieś mrówki przeniosły nasionko
tak czy siak siewkę znalazłem już tak dużą jak na zdjęciu
Nie wiem czy w kilka dni roślina była by w stanie zaabsorbować taką ilość wody z powietrza ,   
Andrzej