Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Prośba o identyfikacje 2 kaktusów  (Przeczytany 1098 razy)

Offline Walenty

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Prośba o identyfikacje 2 kaktusów
« dnia: Grudnia 22, 2013, 12:44:03 »
Witam

Kupiłem w hipermarkecie te 2 kaktusy (córeczka mnie namówiła) Ale nie wiem dokładnie jakie to są gatunki i jak się z nimi obchodzić więc proszę o identyfikację.
Mam jeszcze pytanko... Czy zimować je tej zimy czy poczekać do następnej? Prosiłbym również o linki ze szczegółową hodowlą tych kaktusów.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Prośba o identyfikacje 2 kaktusów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 23, 2013, 08:31:58 »
Dzień dobry,
pierwsza roślina to Echinopsis multiplex lub jego krzyżówka. Zniesie praktycznie każde warunki uprawy, ale już w tej chwili widać, że cierpi z powodu niedostatku światła.
Drugi kaktus to Parodia warasii - również niezbyt wymagająca roślina.
Obydwa egzemplarze wymagają całkowitego wyschnięcia podłoża i przesadzenia do nowej, odpowiedniej do uprawy kaktusów mieszanki, czyli praktycznie beztorfowej i z dużym udziałem części nieorganicznych, typu piasek czy żwir. Osobiście nie zimowałbym ich już w tym sezonie, ponieważ nie zostały wprowadzone w stan spoczynku, a jest już koniec grudnia. Postawiłbym je jedynie w pobliżu okna i ograniczył podlewanie do maksymalnie jednego miesięcznie.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Walenty

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o identyfikacje 2 kaktusów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 23, 2013, 09:11:25 »
Witam
Dziękuję za odpowiedz. Są to moje pierwsze kaktusy ale już poczytałem co nieco. Co do światła to się nie dziwie ponieważ stały na parapecie północno-zachodnim. Ale już są doświetlane.
Czy podczas zimowania też musiałbym je doświetlać czy raczej wystarczyłby ten parapet północno-zachodni? W piwnicy mam taki parapet i temp ok 10C

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Prośba o identyfikacje 2 kaktusów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 24, 2013, 08:05:41 »
Dzień dobry,
jeśli nie byłyby podlewane i przetrzymywane w takiej właśnie temperaturze, to doświetlanie nie jest potrzebne.
Pozdrawiam,
Michał