Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Podwójna identyfikacja: sukulenta i choroby  (Przeczytany 1175 razy)

Offline kwadrat

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Podwójna identyfikacja: sukulenta i choroby
« dnia: Września 07, 2013, 11:46:12 »
Witajcie serdecznie,

proszę o pomoc w identyfikacji sukulenta i choroby.

Jakieś 2 tygodnie postanowiłem przesadzić żonie kaktusy, bo z dwoma coś się zaczęło złego dziać. Okazało się, że mialy podwinięte korzenie, przesadziłem je tak, żeby miały prosto położone korzenie, użyłem ziemi uniwersalnej z dodatkiem 1/3 perlitu, na dnie zrobiłem drenaż z keramzytu, nie podlewałem przez tydzień, góra rośliny wygląda zdecydowanie łądniej, ale dół tak jakby gnił albo był zagrzybiony, korzenie są ok.

Proszę o pomoc. Co zrobić z tymi dolnymi częściami, mam rovral i topsin, czy opysk tymi specyfikami coś da?



[załącznik usunięty przez administratora]

Offline cinamonngirl

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Podwójna identyfikacja: sukulenta i choroby
« Odpowiedź #1 dnia: Września 07, 2013, 06:11:51 »
Wydaje mi się,że jest to Leuchtenbergia principis.
Niestety co do choroby nic nie potrafię Ci doradzić.

Offline kwiatuszek3406

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Podwójna identyfikacja: sukulenta i choroby
« Odpowiedź #2 dnia: Września 08, 2013, 12:02:10 »
A czy nie za dużo keramzytu? Jeśli się nie mylę to lepiej jeszcze conajmniej tydzień nie podlewać.Roślinka o takich parametrach gromadzi wystarczająco duży zapas wody "na zaś".A poza tym po przesadzeniu musi się zaaklimatyzować w nowych warunkach.Dolne części obumarłe to jednak chyba lepiej usunąć.

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Podwójna identyfikacja: sukulenta i choroby
« Odpowiedź #3 dnia: Września 09, 2013, 09:40:48 »
Dzień dobry,
dolne brodawki Leuchtenbergia obsychają z czasem i jest to objaw całkiem naturalny. Jeśli ten proces wyraźnie nasilił się w ostatnim czasie lub jest nadmierny, to należy sprawdzić, czy nie przelewamy rośliny lub nie narażamy ją na zbyt długą suszę.
Pozdrawiam,
Michał