Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Bardzoooo proszę o identyfikację co to za kaktusiki  (Przeczytany 1346 razy)

Offline cinamonngirl

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Bardzoooo proszę o identyfikację co to za kaktusiki
« dnia: Lipca 09, 2013, 06:53:29 »
 Witam serdecznie! :)

Czy Ktoś z Was wie może co to za gatunki kaktusów?
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Ps.Ostatnie zdjęcie przedstawia Grusoniego,którego coś zaczęło atakować :(.
Jak widać na zdjęciu u dołu wkoło pokryty jest jasnymi plamami koloru jasnej kawy z mlekiem,plamy są tylko u dołu; cały kaktus mimo tego jest nadal twardy,co to może być????
Pozdrawiam

cinamonngirl

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Bardzoooo proszę o identyfikację co to za kaktusiki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2013, 08:13:11 »
Dzień dobry,
1. Mammillaria.
2. Mammillaria.
3. Cleistocactus.
6. Echinopsis spachianus.
7. Echinocactus grusonii.

Ostatni kaktus najprawdopodobniej został przypalony przez zbyt ostre słońce. Jego niezdrowy, jasnozielony kolor skórki świadczy o tym, że wcześniej był mocno pędzony i nie miał zbyt wiele kontaktu z bezpośrednim nasłonecznieniem.
Pozdrawiam,
Michał

Offline cinamonngirl

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Bardzoooo proszę o identyfikację co to za kaktusiki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2013, 05:08:38 »
Bardzo dziękuję za pomoc w identyfikacji! :)
I po cichutku liczę,że Ktoś z Was pomoże rozpoznać kaktusy ze zdjęć 4 i 5,mnie samej skończyły się pomysły pod co można je "podpiąć".



Ostatni kaktus najprawdopodobniej został przypalony przez zbyt ostre słońce. Jego niezdrowy, jasnozielony kolor skórki świadczy o tym, że wcześniej był mocno pędzony i nie miał zbyt wiele kontaktu z bezpośrednim nasłonecznieniem.

Oznacza to,że już nadszedł jego "koniec" czy dalej będzie sobie żył z bonusem w postaci tych plam?
Póki co odizolowałam go od innych moich kaktusików (tak na wszelki wypadek),ale nie wiem co dalej?
Przechowywać go teraz w całkowitym cieniu?
Na moje oko ta plamistość skórki z każdym dniem jakby się powiększała. Nadmienię,że kaktusik u mnie jest już 2 rok( napewno wcześniej na siłę pędzony bo pochodzi z marketu i wszystkie sztuki były nad wyraz okazałe ;))wcześniej nie było z nim problemów,dopiero teraz po ostatniej długiej zimie-faktycznie po pierwszych majowych promieniach słonecznych- stał się taki niewyraźny.
Proszę o rozwianie wątpliwości.


Offline gnet

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 453
  • Reputacja: +17/-0
    • Zobacz profil
    • Blog botaniczny
Odp: Bardzoooo proszę o identyfikację co to za kaktusiki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 12, 2013, 01:28:50 »
Może  żyć z tymi plamami. Przez najbliższe dwa tygodnie proponuję go pocieniować np. ręcznikami papierowymi a potem powoli przyzwyczajać do pełnego słońca.

Offline cinamonngirl

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Bardzoooo proszę o identyfikację co to za kaktusiki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 13, 2013, 02:37:59 »
Dziękuję! :)