Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Zmarznięty? Za mało słońca?  (Przeczytany 1828 razy)

Offline oniszkpk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Zmarznięty? Za mało słońca?
« dnia: Czerwca 26, 2012, 10:09:57 »
Witajcie! Mój kaktus ewidentnie potrzebuje ratunku! Dziś zauważyłam, że ma zmarszczkę i od wczoraj zwiędło mu parę liści. Tym bym się nie przejęła, bo to normalne, że robi sobie pień, ale ta zmarszczka jest co najmniej niepokojąca... Miałam w nocy otwarte okno, a nie było za ciepło... Na parapecie na którym stoi nie ma też za dużo słońca, do południa, potem się chowa. Do tej pory rósł ładnie, ustawił liście w kierunku światła, a dziś zauważyłam tą zmarszczkę...

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline ceri

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Zmarznięty? Za mało słońca?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 26, 2012, 07:09:22 »
Witam

To nie kaktus tylko sukulent - Pachypodium lamerei. Trudno mi dobrze to dojrzeć. Jeśli jednak tkanka w tym miejscu nie jest mięka, to bym się nie przejmował, drobne niedoskonałości zawsze będą. Roślina ta jest prosta w uprawie i wytrzymała i byle oparzenie nie powinno jej zaszkodzić. Słońca powinno być dużo, ale będzie też rosła w lekkim półcieniu, choć gorzej, i zacznie się wyginać w stronę słońca.

pozdrawiam
CERI
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2012, 07:11:49 wysłana przez ceri »