Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Czy to Copiapoa montana  (Przeczytany 496 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Czy to Copiapoa montana
« dnia: Czerwca 20, 2020, 08:50:41 »
Kupiłem kilka dni temu po za grosze dość pokiereszowaną roślinkę, sprzedający twierdził, że to C. montana. Czy ktoś, kto zna ten rodzaj może to potwierdzić?
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Czy to Copiapoa montana
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 26, 2020, 01:52:45 »
Nie miałem nigdy C. montana, ale mnie to wygląda na coś "solidniejszego" niż montana
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Czy to Copiapoa montana
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 27, 2020, 10:04:44 »
Nie odrzucałbym typu sprzedawcy, gdyż C. montana cechuje się dużą zmiennością. Spójrz na przykład tutaj: http://www.cactus-art.biz/schede/COPIAPOA/Copiapoa_montana/Copiapoa_montana/copiapoa_montana_fr522.htm
Pozdrawiam,
Michał

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Czy to Copiapoa montana
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 07, 2020, 12:17:06 »
Podobno Copiapoa montana to synonim C. taltalensis ale po wklepaniu w gugla jednej i drugiej nazwy dostajemy zupełnie inne wyniki.
Sławek