Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Haifa, Izrael- park zewnętrzny Ogrodów Bahaitów  (Przeczytany 382 razy)

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Haifa, Izrael- park zewnętrzny Ogrodów Bahaitów
« dnia: Stycznia 20, 2019, 12:25:35 »
Często mając jakiś plan trzeba go zmienić i improwizować. Tak było i tym razem. Będąc w Hajfie w Izraelu chciałem zobaczyć Ogrody Bahaitów ale z przyczyny niezależnej odemnie ( sobota) ogrody były zamknięte. Jednak idąc na wzgórze Carmel trafiłem na otwarty jeden z ogrodów zewnętrznych gdzie przewodnią rolę pełnią kaktusy, euphorbie , aloesy oraz agawy. Ogólnie wszystko jest "wymieszane jak groch z kapustą" ale trzeba przyznać że jest ładnie utrzymane.
Pozdrawiam
Roman

Offline BOB

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: +50/-0
    • Zobacz profil
    • Kaktusiarz
Odp: Haifa, Izrael- park zewnętrzny Ogrodów Bahaitów
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2019, 09:42:34 »
Dorodne roślinki. Nie wiem, czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale wyglądają jakby kilka dni temu spadł deszcz, bądź też były podlewane, ponieważ wszystkie wydają się mocno nabrzmiałe od zgromadzonej wody.
Pozdrawiam,
Michał

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Haifa, Izrael- park zewnętrzny Ogrodów Bahaitów
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2019, 09:34:41 »
Być może wcześniej padało(też było czuc zimę na tamtejsze warunki)ale tego szczerze mówiąc nie wiem na pewno. Z tego co zauważyłem to system spryskiwaczy też był ładnie rozbudowany
Pozdrawiam
Roman