Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Strona o rodzaju Ferocactus  (Przeczytany 2731 razy)

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Strona o rodzaju Ferocactus
« dnia: Stycznia 03, 2015, 07:20:12 »
Zapraszam na stronę o rodzaju Ferocactus, do której się mocno przyczyniłem. Początki strony sięgają 2011 r., jednak dopiero teraz przybrała ona pożądaną formę. Na pewno pojawią się jeszcze dodatkowe informacje, jednak myślę, że na dzień dzisiejszy jest to już spójna całość. Dla osób, które znają się trochę na rodzaju Ferocactus strona nie wniesie nic nowego, także zdjęcia nie są szczególnie oryginalne przy olbrzymiej ilości zdjęć w internecie. Myślę jednak, że dla początkujacych będzie ona pożyteczna i będzie stanowić dobre promowanie kaktusów i wprowadzenie do tego pięknego rodzaju, na pewno tez pojawi się więcej spostrzeżeń dotyczących uprawy. Skupiłem się na tym by zrobić ładną szatę graficzną - została oparta na szablonie który znalazłem w necie,  cieszę się że razem ze zdjęciami, wszystko chyba dość ładnie wygląda.
Może to zachęci innych do tworzenia bardziej kolorowo wyglądających stron o kaktusach, bo te które są w większosci raczej nie epatują żywymi barwami.

http://www.kaktusy.ct8.pl/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2015, 01:51:54 wysłana przez Tomasz1 »
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline gik

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: Strona o rodzaju Ferocactus
« Odpowiedź #1 dnia: Września 07, 2015, 11:55:30 »
strona nie działa  :(

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Strona o rodzaju Ferocactus
« Odpowiedź #2 dnia: Września 08, 2015, 01:16:40 »
Tak, rzeczywiście, coś się stało z serwisem hostingowym. Wkrótce strona bedzie na innym serwerze.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Strona o rodzaju Ferocactus
« Odpowiedź #3 dnia: Września 08, 2015, 03:08:07 »
Nowy adres strony: http://ferocactus.c0.pl/
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą