Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Pomocy, nie mogę rozszyfrować co to za kaktusy  (Przeczytany 481 razy)

Offline Petal

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Pomocy, nie mogę rozszyfrować co to za kaktusy
« dnia: Sierpnia 12, 2018, 10:24:32 »
dzień dobry wszystkim Kaktusiarzom,
potrzebuję pomocy przy rozszyfrowaniu kaktusków, bo za nic nie mogę wpaść na pomysł co to za gatunki.
zdjęcia w załączeniu.
dziękuję serdecznie za pomoc,
Petal

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pomocy, nie mogę rozszyfrować co to za kaktusy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 13, 2018, 11:48:45 »
Jedynka to wydaje się być Ferocactus histrix. Dwa to Gymnocalycium sp., być może jest to roślina z grupy gibbosum albo bodenbenderianum. Jak dla mnie pewne oznaczenie do gatunku gymnoli bez kwiatów wymaga niezłego specjalisty a ja nim raczej nie jestem.
Trójka to Turbinicarpus valdesianus. Cztery i pięć to ta sama roślina? To może być Gymnocalycium cardenasianum. Sześć to wydaje się być jakis melak a siedem to Astrophytum capricorne.
Sławek

Offline Petal

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pomocy, nie mogę rozszyfrować co to za kaktusy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 14, 2018, 10:05:15 »
dzięki serdeczne;
męczyła mnie zwłaszcza jedynka - istotnie Ferocactus histrix pasuje.
co do szóstki - rozważam jeszcze czy nie jest to być może Echinopsis melanopotamica, bo ładnie przezimował w 5C, melak pewnie by nie przetrzymał. Jaka jest wasza opinia ?
4 i 5 to różne rośliny, też stawiałem na G.cardenasianum, poczekam aż podrosną.
pozdrawiam serdecznie !

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pomocy, nie mogę rozszyfrować co to za kaktusy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 14, 2018, 10:23:06 »
A może być, nie skojarzyłem. Pomijając samo zimowanie to samo uciernienie faktycznie bardziej pasuje do echinopsisa.
Sławek