Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Wiosna tuz, tuż..  (Przeczytany 736 razy)

Offline turbiniac

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: +14/-0
    • Zobacz profil
Wiosna tuz, tuż..
« dnia: Stycznia 26, 2018, 08:58:57 »
Wiosna się szybko zbliża i kaktusy już to czują. G. cardenasianum kwitnie na zimowisku przy 7 st.C ( zdjęcie z 25.01.2018)

Offline Stachu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wiosna tuz, tuż..
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2018, 10:05:22 »
Wow u mnie odbijają rosiczki drosera filiformis var filiformis. Odbijały jeszcze na zimowisku ale z uwagi na ryzyko że się zniszczą teraz je przeniosłem (rosiczki podczas odbijania są wrażliwe na przelanie a trudno w zimnym kontrolować wilgotność gleby)
Ewolucja Tworzy Różne niezwykłe organizmy

 Hoduję Sukulenty (grubosze, opuncje, eszewerie, gasterie, żywe kamienie i pachypodium) i Rośliny Mięsożerne

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wiosna tuz, tuż..
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2018, 11:01:42 »
Gdzie jeszcze do wiosny. Jeszcze luty przed nami a to najpodlejszy miesiąc pomimo, że najkrótszy.
Sławek

Offline Stachu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wiosna tuz, tuż..
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 26, 2018, 01:11:35 »
W teorii masz rację, ale w praktyce może być różnie bo w ostatnich latach luty bywał bardzo ciepły jak na tą porę roku
Ewolucja Tworzy Różne niezwykłe organizmy

 Hoduję Sukulenty (grubosze, opuncje, eszewerie, gasterie, żywe kamienie i pachypodium) i Rośliny Mięsożerne

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wiosna tuz, tuż..
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 26, 2018, 02:10:03 »
Nie zrozumieliśmy się chyba, ja miałem na myśli najgorszy dla kaktusów a nie dla ludzi chociaż w drugiej połowie podleję odrobinkę pediokaktusy więc chyba od lutego zacznę tegoroczny sezon.
Sławek

Offline Stachu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wiosna tuz, tuż..
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 26, 2018, 04:17:51 »
Tak dla kaktusów ciężki okres ale ja cie zrozumiałem że jest najmroźniejszy (kiedyś tak dziś no nie bardzo).
Ewolucja Tworzy Różne niezwykłe organizmy

 Hoduję Sukulenty (grubosze, opuncje, eszewerie, gasterie, żywe kamienie i pachypodium) i Rośliny Mięsożerne

Offline jacek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
Odp: Wiosna tuz, tuż..
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 02, 2018, 08:08:23 »
Jak pokazuje ostatni tydzień nie można dać się zwieźć zapowiedziom zbliżającej wiosny  :) , pogoda bywa nieprzewidywalna.