Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Ogród botaniczny w Barcelonie  (Przeczytany 480 razy)

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Ogród botaniczny w Barcelonie
« dnia: Września 25, 2019, 10:08:39 »
Jako że forum dopiero zaczęło działać , poniżej przedstawię kilka fotek z Ogrodu Botanicznego  w Barcelonie(kiedy to miałem być okazję w kwietniu b.r) Ogród z trochę zawiłą historią,  założony w 1929 r. ale oficjalnie otworzony w 1941 r. Zamknięty od 1986 r. z powodu prac budowlanych które odbywały się tam przed olimpiadą 1992 r. i ponownie otworzony po rewitalizacji w 1999r.(niektóre sektory ogrodu wciąż w "konstrukcji"). Ogród skupia roślinność klimatu śródziemnomorskiego z 6 różnych stref o podobnym charakterze: Australia, Afryka Płd., Chile, Kalifornia, Wyspy kanaryjskie oraz oczywiście region Śródziemnomorski. Na obszarze 14 ha znalazło miejsce 1500- 2000 gatunków roślin. Ładnie położony na zboczu wzgórza ze swoimi alejkami i tarasami można obejść w 45-60 min. ale w tak uroczym miejscu , raczej nie o to chodzi . Jak można się było spodziewać, sekcja sukulentyczna interesowała mnie najbardziej ;)
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2019, 10:22:40 wysłana przez Roman M »
Pozdrawiam
Roman

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Ogród botaniczny w Barcelonie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 27, 2020, 01:38:32 »
Świetnie wygląda senecio barbetonicus - ten rodzaj jest wciąż niedoceniany przez miłośników sukulentowych drzewek.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ogród botaniczny w Barcelonie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 27, 2020, 09:55:04 »
Być może dlatego że rzadko można trafić tą roślinkę w sprzedaży ?
Pozdrawiam
Roman

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Ogród botaniczny w Barcelonie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 28, 2020, 12:02:41 »
Własnie nie - rośliny są proste w uprawie. W Polsce rzeczywiście mało kto uprawia sukulentowe drzewka, ale za granicą tez nie ma ich w kolekcjach. Po prostu nie ich czas.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline Roman M

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: +11/-0
    • Zobacz profil
Odp: Ogród botaniczny w Barcelonie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 28, 2020, 12:30:46 »
Rośliny są proste w uprawie nie różnią się wymogami od roślin z rodzaju Crassulaceae, ale mi raczej chodziło o dostępność S.barbetonicus. Są dostępne np. S.rowleyanus, S.herreianus, S.serpens ale nie S.barbetonicus o którym wspomniałeś.
Pozdrawiam
Roman

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Ogród botaniczny w Barcelonie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 06, 2020, 08:45:52 »
Pewnie trzeba szukac pod nazwą Kleinia.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą