Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Ankieta

Kaktus na nóżce nie wytrzymującej ciężaru - co z nią zrobić?

Uciąć, zaszuszyć i zasadzić ponownie
0 (0%)
Zasadzić w głębszej doniczce i zasypać ziemią
1 (100%)
Inne
0 (0%)

Głosów w sumie: 1

Autor Wątek: Kaktus na nóżce nie wytrzymującej ciężaru - co z nią zrobić?  (Przeczytany 387 razy)

Offline morajko

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Mam wysokie (ok. 45 cm nad ziemią) około 20 letnie kaktusy echinopsis oxygona na nóżce (ok 6 cm wysokość, 4 cm średnicy ) która obecnie nie wytrzymuje ciężaru kaktusa. Cały kaktus jest niestabilny.

Rozważam dwie opcje.
  • zasadzenie kaktusa głębiej,  tak aby zasypać nóżkę, 
  • ucięcie nóżki, zasuszenie rany i ponowne ukorzenienie kaktusa

Chcąc zasypać nóżkę musiałbym zasadzić kaktusa około 10 cm głębiej niż obecnie. Ucinając nóżkę nie wiem czy kaktusy się ukorzenienią i będą stabilne w doniczce.

Co radzicie zrobić w tej sytuacji?

Offline jacek

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +8/-0
    • Zobacz profil
Odp: Kaktus na nóżce nie wytrzymującej ciężaru - co z nią zrobić?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 06, 2017, 08:35:30 »
Ja bym kupił jakieś ozdobne podpórki np bambusowe albo inne, jest tego pełno w sklepach ogrodniczych i tylko podparł i usztywnił  rosnące kaktusy. Ewentualne zasypanie "nóżki" też możliwe ale czymś bardzo przepuszczalnym np samym żwirem, ja bym zostawił ją jak jest odkrytą. Najgorsze wydaje mi się cięcie kaktusa.