Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Philodendron erubescens  (Przeczytany 291 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Philodendron erubescens
« dnia: Kwietnia 14, 2020, 12:04:51 »
Mam takie pytanie odnośnie tej rośliny, najczęściej pojawiającym się dopiskiem do nazwy jest 'red emerald', czy jest to nazwa kultywaru/odmiany tak jak na przykład 'pink princess' czy tak jak przy Philodendron hastatum niemal zawsze pojawia się dopisek 'silver sword' co jest to po prostu anglojęzyczną nazwą zwyczajową ?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2020, 05:01:53 wysłana przez skullman »
Sławek

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Philodendron erubescens
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 01, 2020, 03:37:37 »
Według tego wątku niestety to hybryda. W przeciwieństwie do kaktusów to upolowanie takiej w miarę czystej gatunkowo rośliny graniczy z cudem. Nie oczekuję numerów polowych a tylko przyzwoicie oznaczoną roślinę

[edit] Już sam nie wiem o.co z tym chodzi, jest Philodendrom 'Red Emerald' i jest Philodendron erubescens 'Red Emerald' i nie są to bynajmniej te same rośliny. Już sam nie wiem o co z tym chodzi.
Sławek