Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Pomóżcie ratować!  (Przeczytany 441 razy)

Offline aryanek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Pomóżcie ratować!
« dnia: Maja 22, 2017, 11:15:14 »
To mój pierwszy post tym forum siec witam wszystkich serdecznie. Sprowadził mnie tu duzy problem z jednym z moich ulubieńców. Otóż po pierwszych mocnych promieniach słonecznych i upale zaczął gnić czy tez usychać od od góry . Trosze specjalistów o pomoc bo sam nie wiem co robić. Czy odcinać od góry czy zostawi czy już może tylko ratować odrosty i ukorzeniać.
http://www.aukcjoner.pl/gallery/025925311-1.html#I1
PS. Poproszę od razu o identyfikację.

Offline aryanek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pomóżcie ratować!
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 23, 2017, 12:48:08 »
Dzieki za pomoc forumowiczów. Choroba posuwa się dalej więc zanim uzyskam jakakolwiek poradę nie tylko sensowna kaktus zwiędnie. Mod może śmiało zamknąć temat tak sprawnie jak go przeniósł. Pozdrawiam .

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pomóżcie ratować!
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 23, 2017, 09:44:23 »
A nie przyszło Ci do głowy, że może ludzie po prostu nie wiedzą?
Sławek

Offline onectica

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: +12/-0
    • Zobacz profil
Odp: Pomóżcie ratować!
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 23, 2017, 10:05:05 »
Nie każdy zagląda tu też codziennie, więc po 24 godzinach nie możesz mieć juz pretensji  8)

Swoją drogą nie wygląda to dobrze. Ja bym wybrała najzdrowszy kawałek do ukorzenienia, a jak Ci tak zależy na reszcie, to oprysk i podlanie środkiem przeciwgrzybowym. I dużo słońca i przewiewu.
Jeżeli chemia nie pomoże, a te czarne plamy masz tylko u góry, to być może warto rozważyć ścięcie czubków.
Rada niekonkretna, ale z własnego doświadczenia sugeruję.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2017, 10:13:38 wysłana przez onectica »
Pozdrawiam nieustająco
Lucy

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Pomóżcie ratować!
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 23, 2017, 11:04:36 »
Napisałeś wcześniej posta w dziele przeznaczonym na poważniejsze tematy, gdy miejsce na taki post jest tutaj - jeśli nie dostałeś odpowiedzi to pewnie nikt nie wiedział, albo nikogo nie było na forum, albo nikomu sie nie chciało - takie to proste.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą