Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Indetyfikacja i porady dla początkującego kaktusiarza.  (Przeczytany 584 razy)

Offline Tofik66

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Indetyfikacja i porady dla początkującego kaktusiarza.
« dnia: Listopada 26, 2016, 01:33:30 »
Witam,
ostatnio na Giełdzie Kwiatowej zakupiłem zestaw 12-stu mini kaktusików, jako że zawsze widok tych maleństw cieszył moje oczy postanowiłem zrobić też coś dla nich i zapewnić im porządny byt.
Wyczytałem, że krokiem pierwszym do wejścia w świat kaktusiarzy powinno być zidentyfikowanie swoich pociech, stąd zwracam się do Was forumowicze z prośbą o pomoc.

Drugą rzeczą jest ich przesadzenie. Chciałbym przesadzić je w 4 donice po 3 kaktusy, pytanie czy jest to w ogóle możliwe i jeśli tak to jakie kaktusy posadzić razem a jakie osobno?
Ah i jaką ziemię zastosować itp? Wszelkie rady na ten temat chętnie przyjmę.


pozdrawiam
js

Offline Tofik66

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Indetyfikacja i porady dla początkującego kaktusiarza.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 26, 2016, 01:34:55 »
cd

Offline Gossi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Indetyfikacja i porady dla początkującego kaktusiarza.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 26, 2016, 03:19:15 »
Wydaje mi się że widzę wełnowce, musisz najpierw się ich pozbyć. Ja u siebie kilka lat się z tym męczyłam, dopiero jak użyłam środka owadobójczego zniknęły. Polecam Actellic EC, po trzech latach męczenia się wreszcie się ich pozbyłam. :)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Indetyfikacja i porady dla początkującego kaktusiarza.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 26, 2016, 04:50:46 »
No ja też zacząłbym od usunięcia wełnowców, ja Ci się namnożą to będziesz miał niezły ubaw. Możesz je poprzesadzać po trzy ale na początek jako, że jesteś początkujący to zostałbym przy małych doniczkach bo łatwiej wysychają. A gdzie zamierzasz je uprawiać? Na parapecie? Na balkonie? W ogródku?
Sławek

Offline Tofik66

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Indetyfikacja i porady dla początkującego kaktusiarza.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 26, 2016, 05:22:05 »
Na parapecie zdecydowanie.

A podpowiecie mi jakie to są gatunki kaktusików? No i które z nich mógłbym łączyć w jednej donicy (bo jednak zdecyduje się na przesadzanie do wspólnej donicy).