Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Przesadzanie młodych kaktusów i sukulentów - pytanie  (Przeczytany 464 razy)

Offline Marta0211

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Przesadzanie młodych kaktusów i sukulentów - pytanie
« dnia: Września 02, 2016, 04:05:48 »
Witajcie,
Z końcem sierpnia dostałam w prezencie Cereusa Peruwiańskiego i Faucarię Tigrinę. Tak, są to "marketowce" ;)
Czy wrzesień jest dobrym czasem na przesadzenie ich do nowego podłoża?
Zastanawiam się czy nie lepiej zostawić je tak jak są i zrobić to dopiero na wiosnę.
Nie wiem czy uda mi się w tym roku przezimować moich podopiecznych, więc jedyne co mogę im zapewnić, to przeniesienie ich do drugiego, nieogrzewanego pokoju (w zimę jest tam ok 17-18 stopni) i np. postawić na parapecie (okno północne). Bez podlewania, jak już to delikatnie zrosić raz na jakiś czas.
Stąd moje pytanie. Przesadzać teraz (ewentualnie ciut później na jesieni) lub zostawić i zrobić to na wiosnę. Co byście doradzali?
Tym bardziej, że Faucaria korzysta ze słońca i zauważyłam, że przez te parę dni, odkąd u mnie jest, jedna z nowych "paszcz" jest już troszeczkę bardziej rozwinięta :) Więc się zastanawiam czy jest sens ją teraz ruszać.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Przesadzanie młodych kaktusów i sukulentów - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2016, 07:11:11 »
Ja bym zaczekał jeśli nie ma jakiejś palącej potrzeby.
Sławek