Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: wygięty kaktus  (Przeczytany 461 razy)

Offline claudia

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
wygięty kaktus
« dnia: Lipca 31, 2016, 07:24:23 »
Witam,
mój ulubiony kaktus który nadzwyczaj szybko (wg mnie) rośnie, został wczoraj na całą dobę sam - po powrocie zobaczyłam, ze na szczycie bardzo się wygiął. Co się mogło stać? Dostęp do światła miał taki jak zawsze - czyli w pełni słonecznym pomieszczeniu tam gdzie stał od zawsze. Co mogę zrobić zeby mu pomóc? Przestawiałam go dzisiaj tak zeby słońce mocniej padało na jego drugą stronę ale nic to nie zmieniło.





Offline Stachu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: +4/-0
    • Zobacz profil
Odp: wygięty kaktus
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 01, 2016, 06:28:05 »
Twój kaktus to jest Opuncja więc nie dziwi mnie to że szybko rośnie każda opuncja szybko rośnie ale ta krzywizna to mnie zaszokowała pierwszy raz widzę tak wygiętą opuncje. Nie jestem pewien co się mogło jej stać ale myślę że w słońcu powinna się naprostować. Poczekaj parę dni powinna się wyprostować

Pozdrawiam
Ewolucja Tworzy Różne niezwykłe organizmy

 Hoduję Sukulenty (grubosze, opuncje, eszewerie, gasterie, żywe kamienie i pachypodium) i Rośliny Mięsożerne