Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Martwy E. horizontalonius?  (Przeczytany 526 razy)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Martwy E. horizontalonius?
« dnia: Czerwca 19, 2016, 08:22:48 »
Kupiłem tą roślinkę półtora roku temu na allegro i chyba jest martwa albo nie wiem co jej dolega. Nie pobierała wody przez ostatnie kilka podlań, wczesną wiosną trzymałem ją nawet w naświetlarce ale bez rezultatów. Pomyślałem, że skoro nie pęcznieje to może ma wełnowce korzeniowe albo ugnił korzeń. Wybiłem z doniczki, wymyłem korzenie i nic a nic nie urosły, ale też nie zgniły, roślina po prostu się odwodniła. Może jakieś sugestie wśród doświadczonych kaktusiarzy, czy coś z tego będzie czy od razu wywalić do kosza?
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Martwy E. horizontalonius?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2016, 01:20:09 »
Widać, że roślinka jest żywa. Częśto tak jest że roślina wpada w okres spoczynku z jakichś powodów - nie wiadomo jakich na pierwszy rzut oka, w każdym razie miałem tak nie raz, takze ze szczepionymi. Pewnie nie rosła w tamtym roku bo zmiana środowiska p zakupieniu, lub korzenie się nie  odbudowały, itp. W tym roku pewnie jeszcze nie zdążył zacząć rosnąć, bo wygląda że pobrał wodę - pewnie zacząłby niebawem. Może od razu nastąpiły ostre warunki letnie i nie poczuł wiosny, a może coś innego. Może wsadzić do podłoże z  piaskiem aby korzenie miały dobry styk z podłożem, i zapewnić warunki wiosenne - lekko podlewać , wilgotna atmosfera
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Martwy E. horizontalonius?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 20, 2016, 02:42:36 »
Czyli jest jednak szansa, może miał niewłaściwe podłoże... Posadzę fo i będę skąpo podlewał. Zostawię w namnażarce i zobaczymy. Dzięki Tomasz.
Sławek