Portal . . Książka o rodzaju Ferocactus . . sklep z kaktusami . . . . Książka o rodzaju Ariocarpus . . Numer specjalny o rodzaju Micranthocereus . . . . Kaktusowe wycieczki . . Ant Plants: Arboreal Wonders of Nature . . . . . . Nasiona kaktusów . . Kaktusy . . . . Mesembrianty . . Kaktusy na Ebay

 




Autor Wątek: Cztery kaktusy. Pomocy!  (Przeczytany 785 razy)

Offline ralphkul2

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Cztery kaktusy. Pomocy!
« dnia: Września 22, 2015, 05:56:54 »
Oto świeżo zakupione cztery kaktusiki  :)
Proszę o pomoc w identyfikacji.
Zdjęcia w załączniku.

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Cztery kaktusy. Pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Września 22, 2015, 08:12:15 »
Co do dwóch nie mam wątpliwości, górna fotka po lewej Mammillaria bombycina i dolna fotka po prawej Echinocactus grusonii. Górna fotka po prawej to może być Eriocactus magnificus choć wyraźne zdjęcie pozwoliłoby trafniej oznaczyć gatunek. Kolumnowiec na dole po lewej to chyba Pilosocereus pachycladus ale trudno mi się arbitralnie wypowiedzieć. Jeszcze taka mała uwaga, jeśli moje oznaczenia są poprawne to troszkę bym je przesadził i razem dał grusona i mammilarkę a pilosocereusa i eriokaktusa razem ze względu na troszkę inne zapotrzebowanie na wodę. Po prostu erio i pilosocereus lubią więcej wody choć żaden nie wymaga jakiegoś bardzo restrykcyjnego reżimu podlewania.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2015, 08:34:32 wysłana przez skullman »
Sławek

Offline ralphkul2

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Cztery kaktusy. Pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Września 22, 2015, 09:49:19 »
Dziękuję za szybką odpowiedź i za rady, które dla mnie jako początkującego hodowcy są bardzo pomocne.
Dopiero zaczynam swoją przygodę z kaktusami  ;)
Jeśli to nie problem to chciałbym się dowiedzieć jak wygląda u tych gatunków zapotrzebowanie na światło słoneczne. W tym wypadku hodowla na parapecie w oknie  :)
Byłbym wdzięczny też za każdą radę  ;)

Offline skullman

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1739
  • Reputacja: +79/-0
    • Zobacz profil
Odp: Cztery kaktusy. Pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Września 22, 2015, 10:29:38 »
Maksymalnie ile tylko możesz im zapewnić. I latem w gorące dni fajnie dać je pod chmurkę znaczy na parapet zewnętrzny jeśli taki posiadasz. A co do uwag to podlej je jeszcze z raz w tym roku i przynajmniej do marca nic a nic wody. Aha, po przesadzeniu nie podlewaj przynajmniej tydzień.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2015, 11:03:02 wysłana przez BOB »
Sławek

Offline Tomasz1

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2763
  • Reputacja: +41/-1
    • Zobacz profil
Odp: Cztery kaktusy. Pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: Września 23, 2015, 02:03:18 »
JUeśłi to kaktusy ze sklapu to istotnie jest tu Pilosocereus pachycladus i Eriocactus magnificus.
Pozdrawiam
Tomasz
...
"Prosze Cię, uchodź dla lepszych czasów i na usługę Rzeczpospolitej, a ja swym tułowiem do ojczyzny wrogowi drogę zawalę"
- Stanisław Żółkiewski, hetman wielki do hetmana polnego Koniecpolskiego w czasie bitwy pod Cecorą